Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

KULTURA

Nowa książka Marty Trojanowskiej o siłaczce z Młodzianowa

poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:13 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MBP Radom
Elżbieta Warchoł

Promocja książki Marty Trojanowskiej pt: Siłaczka z Młodzianowa. O bibliotekarce Stanisławie Bisikiewicz odbędzie się we wtorek, 18 czerwca 2024 roku  Filii nr 2 MBP przy ul. Zientarskiego 1A w Radomiu. Początek o godz. 17. 

Spotknaie z Martą Trojanowską autorką książki pt; Siłaczka z Młodzianowa. O bibliotekarce Stanisławie Bisikiewicz odbędzie się 18 czerwca 2024 roku w Filii nr 2 MBP na os. Gołębiów I w Radomiu. Spotkanie jest organizowane w 102. rocznicę powstania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Stanisława Bisikiewicz była pierwszą kierowniczką Biblioteki na Młodzianowie, późniejszej Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, która po latach została przeniesiona na osiedle Gołębiów. Ta niezwykle silna duchem i zaangażowana w lokalną społeczność bibliotekarka wpłynęła znacząco nie tylko na czytelnictwo w robotniczej wówczas dzielnicy, ale także na indywidualne losy wielu ludzi, których rozmiłowała w czytaniu. Przypomnienie sylwetki Stanisławy Bisikiewicz po latach w filii, którą tworzyła, jest swoistym zapętleniem bibliotekarskiej historii.