Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

KULTURA

STREFA KOMFORTU 2024

wtorek, 18 czerwca 2024 14:06 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na wydarzenia w ramach Strefy Komfortu 2024. Strefa Komfortu to święto relaksu, dobrego nastroju i czasu spędzonego z przyjaciółmi w towarzystwie świetnej muzyki i plenerowego kina.

KONCERTY

Coals, 22 czerwca (sobota), godz. 20:00, To młody duet, w którego skład wchodzą Kacha i Lucassi. Zespół szybko zdobył uznanie wśród słuchaczy dzięki domowym nagraniom, które wrzucali na YouTubie kilka lat temu. Duet wystąpił na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. na Positivus Festival, Pohoda Festival, Primavera Sound i Iceland Airwaves. Co ciekawe, podczas pobytu w Reykjavíku Coalsi nagrali wideosesję dla legendarnego radia KEXP w Kex Hostel. Jeśli chcecie odkryć nowy świat, Coalsi Was tam zaprowadzą.

Jam session – Kobiety, 28 czerwca (piątek), godz. 19:00, Do realizacji tego muzycznego wydarzenia zaproszone zostały utalentowane kobiece głosy sceny muzycznej wraz ze swoimi zespołami. W kameralnym, akustycznym składzie będzie można posłuchać świeżych muzycznych aranżacji zarówno tekstów klasycznych, jak i tych zupełnie nowych. Usłyszymy m.in. Magdalenę Bukę Bodulę i Wiktorię Guzy wraz z zespołem The Flying Jazz Band, Luizę Borkowską z zespołem Luxperyment, Ewę Murdzę z zespołem RockcoverS, NIKI oraz Julkę Ziętek, Natalię Wanot wraz z Anną Cieślińską.

Terrific Sunday, 13 lipca (sobota), godz. 20:00, Zespół z Poznania znany z żywiołowych koncertów i muzyki przepełnionej emocjami. Panowie grali na scenach Open'era, Orange Warsaw, Kraków Live, Jarocina, Nominowani do nagrody Fryderyk 2016 w kategorii „Debiut roku”. Zmienili oblicze polskiej muzyki alternatywnej. Jeśli wzloty bez upadków – to tylko z Nimi.

Misia Furtak, Kompozytorka, autorka, wokalistka i basistka, laureatka Paszportu Polityki z zespołem très.b w kategorii „Muzyka popularna” za rok 2012, Fryderyka w kategorii „Debiut roku” oraz Nagrody Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W 2019 roku wydała płytę „Co przyjdzie?”, która znalazła się w zestawieniach najlepszych płyt 2019 „Polityki” i „Gazety Wyborczej”. 26 listopada 2021 ukazał się jej album pt. „Wybory”.. Możecie być pewni, że podczas koncertu usłyszycie szumy gwiazd.

Ina West, 26 lipca (piątek), godz. 20:00, Polska wokalistka, producentka muzyczna, multiinstrumentalistka wykonująca muzykę elektroniczną z elementami folku i jazzu. W 2018 roku została laureatką Festiwalu FAMA w Świnoujściu. W 2019 roku wydała solowy album „Girls”. Współpracowała z wieloma uznanymi muzykami na rynku polskim i europejskim, między innymi Jakobem Kierschem, perkusistą zespołu Alphaville, który uzupełnia koncertowy skład artystki. W 2019 roku występowała jako support zespołu Alphaville podczas ich trasy koncertowej w Niemczech. Ina wraca do Elektrowni w złoto-pomarańczowych kolorach.

Bilety w cenie 40 zł (Jam session 28 czerwca – 10 zł) w sprzedaży online i kasie Elektrowni.

 

KINO PLENEROWE 2024

25 VI wt. godz. 21.30 – CIĘCIE!, komedia, horror, reż. Michel Hazanavicius, Francja 2020, 110’ (premiera)

"Tanio, szybko, przyzwoicie" - to słowa oddające zawodowe credo Remiego (w tej roli gwiazdor francuskiego kina Romain Duris). Reżysera, który nad artystyczne ambicje stawia chęć szybkiego zysku, a od cierpliwego cyzelowania swoich produkcji woli natychmiastowy efekt. Gdy pewnego dnia dostaje zamówienie na nakręcenie filmu o zombie, wydaje się, że nie mogło trafić na nikogo lepszego. Twórca filmu ,,Artysta’’ w nowej odsłonie gatunkowej.

16 VII wt. godz. 21.30– GDY BYŁAŚ DALEKO, melodramat, reż. Richie Adams, Wielka Brytania 2020, 116’ (premiera)

Hebrydy, rok 1916 – wyspa skromnych młodych ludzi o gorących sercach. Marząca o Ameryce Kirsty Macleod kocha Murdo MacAulaya. Trwa jednak I woja światowa. Chłopak, tak jak i inni jego rówieśnicy, dostaje powołanie do wojska. Z tej okazji we wsi odbywa się pożegnalna potańcówka, na której dzieje się coś, co na zawsze zmienia życie Kirsty.

23 VII wt. godz. 21.15 – CZERWONE NIEBO, melodramat, reż. Christian Petzold, Niemcy 2023, 103’(premiera)

Leon i Felix to dwaj przyjaciele, którzy postanowili spędzić lato w położonym w lesie domku wakacyjnym nad Bałtykiem. Ma to być czas relaksu, odpoczynku od miasta, ale też poszukiwania inspiracji do pracy. Pierwszy z nich pisze właśnie kolejną książkę, drugi próbuje skompletować fotograficzne portfolio. Kiedy mężczyźni docierają na miejsce, wygląda na to, że nie będą tam sami. Okazuje się, że jeden z pokoi zajmuje młoda dziewczyna imieniem Nadja. Nagroda Grand Prix Jury Berlinale 2023- Srebrny Niedźwiedź - Najlepszy film

6 VIII wt. godz. 21.00– SPADAJĄCA GWIAZDA, komedia, reż. Dominique Abel, Fiona Gordon, Francja, Belgia 2023, 98’ (premiera)

W młodości Boris był aktywistą, odpowiedzialnym za głośny atak bombowy, o którym rozpisywały się media. Po latach zaszył się w tytułowej knajpie, gdzie pracuje jako barman. Jeżeli liczył, że dzięki temu łatwo będzie mu zapomnieć o kłopotliwej przeszłości, to grubo się mylił.

20 VIII wt. godz. 20.30– OBIECUJĄCY POCZĄTEK, dramat, komedia, reż. Emma Luchini, Francja 2015, 90’

Rozkoszna, bezpretensjonalna, lekka, ale i wzruszająca historia o miłości, wieku, iluzji i oczarowaniu. Ilustruje te momenty w życiu, kiedy pośrodku banalnego zdarzenia, spotkanie pewnej osoby może przemienić się w coś magicznego.

27 VIII wt. godz. 20.15– ŚWIĘTA CZWÓRCA, komedia, reż. Jan Hřebejk, Czechy 2012, 78’

Ondra (Hynek Čermák) i Vitek (Jiří Langmajer) są elektrykami i dobrymi przyjaciółmi, razem pracują i mieszkają obok siebie, ich żony również się przyjaźnią. Do pełni szczęścia brakuje im tylko satysfakcji z pożycia małżeńskiego, w którym zagościła od niedawna nuda. Gdy otrzymują propozycję pracy na jednej z karaibskich wysp, gdzie huragan zniszczył linie elektryczne, nie zastanawiają się długo. Zabierają ze sobą również żony.

  • Sprzedaż biletów (10 zł) wyłącznie w kasie kina na godzinę przed seansem.
  • W razie deszczu, niepewnej pogody seans odwołujemy/przerywamy i nie zwracamy za bilety!
  • Ilość miejsc ograniczona.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl