Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Bardzo pochmurno

30°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 33%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 18 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 31°C 15°C

  • 19 Sie 2017

    Opady 27°C 15°C

Radio Plus Radom /KULTURA/Warsztaty filmowe dla początkujących

Kultura

Warsztaty filmowe dla początkujących

19 czerwiec 2017 / Tekst
fot. pixabay.com

ABC PRACY PRZED KAMERĄ, czyli szkolenia dla początkujących aktorów będą częścią tegorocznego Kameralnego Lata. Cykl warsztatowy przygotują aktorzy: Anna Mucha, Katarzyna Dorosińska i Adam Majewski oraz reżyser, operator i montażysta Oskar Żytkowski. Zgłoszenia trwają do poniedziałku, 26 czerwca.

Bezpłatne warsztaty to propozycja skierowana do młodzieży w wieku 14-18 lat. - Założeniem warsztatów będzie oswojenie uczestników z kamerą i nauczenie ich, jak akceptować i udoskonalać swój wizerunek. Prowadzący: operator i reżyser w jednym oraz zawodowi aktorzy będą pracować z uczestnikami nad tym, jak dobrze wypaść przed kamerą oraz jak kontrolować mowę ciała podczas pracy na planie. - mówi Aleksandra Różdżyńska - Rzecznik Prasowy 10. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato.

Młodzi pasjonaci aktorstwa będą mieli okazję spróbowania swoich sił przed kamerą. Odgrywane przez nich scenki będą nagrywane i wspólnie analizowane przez uczestników warsztatów. Dzięki temu uczestnicy zwiększą swoją świadomość na temat tego, w jaki sposób poszczególne zachowania oraz wygląd/wizerunek każdego z uczestników postrzegany jest przez grupę. Warsztaty pomogą także w „samopoznaniu" się z kamerą, uświadomieniu sobie zachowań, tików i odruchów, które są indywidualnymi cechami aktorów.

Jednak czym by była praktyka bez teorii? Podczas warsztatów omówione zostaną kwestie dotyczące podstawowego warsztatu aktorskiego: reguły mówienia, zasady poprawnej emisji głosu i aspekty psychologiczne towarzyszące pracy z kamerą: opór psychiczny przed oglądaniem i słuchaniem samego siebie.

Nie zabraknie również wskazówek technicznych. Uczestnicy poznają podstawy odpowiedniej kontynuacji ruchu w różnych kadrach, techniki dostarczania dialogu, a także wezmą udział w zadaniach na prawidłowe przemieszczanie się w kadrze (hitting the mark).

Warsztaty odbędą się w dniach 3-6 lipca. Natomiast zapisy prowadzone są do przyszłego poniedziałku. Wypełniony formularz należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres: American Corner Radom ul. Traugutta 31/33 (parter) 26-600 Radom oraz wysłać droga mailową:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie wiadomości należy wpisać: “KAMERALNE LATO 2017 – WARSZTATY ABC”. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: kameralnelato.pl

Organizatorami warsztatów są American Corner Radom i FILMFORUM, przy wsparciu Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4