Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Bardzo pochmurno

30°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 33%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 18 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 31°C 15°C

  • 19 Sie 2017

    Opady 27°C 15°C

Radio Plus Radom /KULTURA/Wieczór autorski Joanny Czapli

Kultura

Wieczór autorski Joanny Czapli

20 grudzień 2016 / Tekst
foto: Michał Walczyk

W środę w radomskiej „Łaźni” odbędzie się wieczór autorski Joanny Czapli, niezwykłej autorki, poruszającej autobiografii „ACZkolwiek – kocham życie”.

Książka wydana została nakładem wydawnictwa Polwen. Na rynku ukazała się kilka dni temu, a już została bestsellerem wydawnictwa. Książkę będzie można nabyć, ale przede wszystkim poznać i posłuchać rozmowy z Joanną Czaplą, podczas wieczoru autorskiego. Początek spotkania o 18:00 w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia” w środę, (21.12). Wstęp wolny. Przypomnijmy - Joanna Czapla jest 26-letnią radomianką, cierpiącą na rdzeniowy zanik mięśni. Od wielu lat zmaga się wieloma niedogodnościami związanymi nie tylko z poruszaniem się ale i z oddychaniem. W tym ostatnim pomaga jej stale włączony respirator. Mimo tego prowadzi wyjątkowo aktywne życie.
Mieszkańcom miasta i Diecezji Radomskiej znana jest jako autorka poruszających rozważań nabożeństw Drogi Krzyżowej (ostatnia w 2016 roku, jaka przeszła ulicami Radomia).
Autorka książki „ACZkolwiek - kocham życie” pisząc, posługuje się wyłącznie telefonem komórkowym z ekranem dotykowym – ze względu na stopniowo postępującą chorobę jej mięśnie nie są w stanie zwyczajnie operować długopisem czy nawet klawiaturą komputerową. Książka powstawała przez dwa lata, Joanna pisała ją bowiem jednym – wskazującym palcem. Decyzja o napisaniu autobiografii o niezwykłym życiu niezwykłej osoby zapadła pięć lat temu. - Autentyczne, spisane własnoręcznie bez pomocy korektora świadectwo bardzo młodej, ale doświadczonej przez życie osoby. Doskonały wzór dla ludzi poszukujących inspiracji. Daje chęć do życia i wolę walki o siebie!” - napisał w rekomendacji znany dziennikarz radiowy i telewizyjny Krzysztof Ziemiec. W podobnym tonie wyraził się także radomski artysta Paweł Domagała. - Asia żyje pełnią życia i jak każdy z nas upada i podnosi się, jak każdy z nas chcę wyrwać życiu każdą minutę. Pokazuje że to wcale nie nasze ciało decyduje o naszej sile, ale to co mamy w głowie – napisał. Jak dodaje, „choć czasem trzeba przejść przez niewyobrażalne cierpienie czy smutek, jest w nas siła do życia i to do życia, które przerasta wszelkie wyobrażenia”.
Do sięgnięcia po publikację zachęca także Ewa Błaszczyk, aktorka, obecnie związana z kliniką „Budzik”. "Można się poddać albo brać przykład z Asi. Ja wciąż się uczę i dlatego wybrałam drugą opcję - pisze Ewa Błaszczyk.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4