Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

PPL: zamiast polityki, zbudujmy lotnisko

sobota, 29 lutego 2020 19:00 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wiadukt na Żeromskiego wraz ze schodami ruchomymi i układ drogowy buduje miasto, a PPL pas drogowy i terminal. Przypomniał o tym dzisiaj Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego 'Porty Lotnicze”. W trakcie konferencji prasowej zarzucił byłemu wiceprezydentowi Radomia a obecnie posłowi Koalicji Obywatelskiej Konradowi Frysztakowi uprawianie polityki kosztem inwestycji na Sadkowie. Prezes Szpikowski stwierdził też, że w latach 2015-16 gmina Radom wyrzuciła w błoto ponad 70 mln złotych, które zostały przeznaczone na dokapitalizowanie portu lotniczego.

Prezes Mariusz Szpikowski skrytykował wszelkie wypowiedzi, które podważają sens budowy lotniska w Radomiu. - Nie będziemy wchodzić w polemikę z politykami, bo szkoda na to czasu. Peron zbuduje PKP PLK a wiadukt miasto. Obecnie wyzwaniem dla nas jest odpowiadanie na pisma m.in. byłego wiceprezydenta Radomia Konrada Frysztaka dotyczące zasadności budowy zatok autobusowych na wiadukcie, czy schodów ruchomych z peronu na wiadukt. Z kolei propozycja budowy windy na 16 osób będzie kolejną próbą ośmieszenia miasta. Zresztą trzy tygodnie temu miasto w piśmie do nas podważyło sens budowy schodów ruchomych. Jeśli nie przekroczymy pewnej bariery mentalnej, będziemy musieli się skupić na tłumaczeniu tej inwestycji. Odnoszę wrażenie, że radomianie to rozumieją ale władze miasta już nie. Mieszkańcy nie zasługują na to – powiedział prezes Szpikowski:

Mariusz Szpikowski poinformował również, że PPL musiało dopłacić za dodatkową przebudowę ronda na Wojska Polskiego. Chodzi o wjazd na lotnisko od południowego-zachodu. - Inaczej byłby problem z pokonywaniem ronda przez samochody ciężarowe – powiedział prezes Szpikowski:

Zdaniem Mariusza Szpikowskiego, Radom w latach 2015-16 wyrzucił w błoto ponad 70 mln złotych w ramach dokapitalizowania portu lotniczego. - Tu trzeba zapytać jeszcze władze miasta, ile środków przekazały liniom lotniczym za to, by latały z Radomia. Za te 70 mln zł nie wybudowano nic, co podniosłoby wartości majątku portu. Przypomnę, że wycena wartości spółki, kiedy ją przejmowaliśmy wynosiła ponad 12 mln zł. Dodam, że ówczesne negocjacje m.in. z udziałem pana Frysztaka były meczem do jednej bramki – powiedział prezes PPL:

Prezes Szpikowski stwierdził również, że obecna forma komunikacji z PPL tylko szkodzi wizerunkowi Radomia. - Miasto musi zmienić styl myślenia o inwestycji lotniskowej. Trzeba myśleć o tym, jak najwięcej można zarobić na tej inwestycji. Dlatego planujemy, by na terenie lotniska stworzyć pożarniczy ośrodek szkoleniowy. Poseł Frysztak robi wszystko, by narazić miasto na pośmiewisko. Apeluję do władz Radomia, by zajęły się budową RCS. Nie chcemy wciąż tłumaczyć się z tego, dlaczego trzeba zbudować schody ruchome. Dlatego apeluję o mądrość włodarzy Radomia – mówił prezes Szpikowski:

W ostatnim czasie radni Koalicji Obywatelskiej i poseł Konrad Frysztak poinformowali o zamiarze powołania komisji do spraw zbadania budowy radomskiego lotniska. Politycy KO mówili, że w perspektywie lat Radom wyda na port lotniczy pół miliarda złotych i dlatego chcą kontrolować wydawanie pieniędzy. Wyrazili też niepokój spowodowany opóźnieniem w budowie portu.

Zapraszamy do nas: