Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Jak może wyglądać kryzys finansowy wywołany przez epidemię?

czwartek, 26 marca 2020 10:23 / Autor: Radosław Mizera
foto: R.Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Jak może wyglądać kryzys finansowy wywołany przez epidemię? Jakie szanse niesie ze sobą kryzys na rynku? Co dziś jest najistotniejsze w punktu widzenia minimalizowania start w gospodarce? I wreszcie - jak firma Mirbud poradzi sobie z budową terminala na radomskim lotnisku w dobie pandemii? O tym rozmawialiśmy dzisiaj z dr. Arturem Bartoszewiczem ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Przypomnijmy, że firma Mirbud podpisała umowę na projekt i budowę terminala na radomskim lotnisku. W międzyczasie Polskę opanował koronawirus. Zarząd firmy zapewnia, że "wszystkie kontrakty budowlane są realizowane zgodnie z harmonogramami prac. Nie występują utrudnienia związane z dostępem do materiałów budowlanych, ekip budowlanych czy jakiekolwiek inne okoliczności, które w sposób znaczący mogłyby opóźnić realizację zawartych kontraktów".

- To świadczy tylko o tym, że jest to doświadczony podmiot. Ale wyzwaniem będzie prowadzenie działalności w trakcie pandemii. Wszelkie ograniczenia związane np. z przemieszczaniem będą dla nich wyzwaniem. Jestem przekonany, że inwestycja będzie realizowane zgodnie z harmonogramem - przekonywał dr Bartoszewicz.

Artur Bartoszewicz mówił, że w kontekście uruchomienia lotniska w Radomiu trzeba dzisiaj rozmawiać o zagrożeniach związanych z takimi obszarami jak medycyna i bezpieczeństwo, że myśleć o wdrażaniu procedur związanych z ewentualnym natychmiastowym przyjęciem dużej liczby pacjentów przez radomski szpital.

Zapraszamy do nas: