Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Agnieszka, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 21 stycznia 2021

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Lotnisko w Radomiu: kolejne umowy podpisane

środa, 25 listopada 2020 11:12 / Autor: Monika Nowakowska
foto: PPL
Monika Nowakowska

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podpisało umowę na wykonanie na terenie lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku dwóch obiektów – budynku Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej oraz wieży Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Umowa przewiduje również wykonanie prac uzupełniających w rejonie strażnicy LSRG.

W imieniu PPL umowę podpisał prezes Stanisław Wojtera, stronę wykonawcy reprezentował Artur Bławat.

Zgodnie z przyjętymi ustaleniami firma Anna-Bud z Warszawy, która na radomskim lotnisku buduje również tzw. budynki kubaturowe ma za zadanie opracować kompletną wielobranżową dokumentację projektową, uzyskać pozwolenia na użytkowanie, wykonać prace projektowe oraz wybudować budynek LSRG i wieży PAŻP. Wykonawca zobowiązuje się również do wykonania niezbędnych prac uzupełniających. Wartość umowy to ok. 39 mln złotych. Zakończenie prac projektowych przewidziane jest na 2022 rok.

W postępowaniu wzięło udział trzech oferentów: Anna-Bud, Doraco i Budimex.

Prace projektowe i budowlane budynku lotniskowej straży pożarnej i wieży PAŻP na lotnisku Warszawa-Radom to kolejny etap realizowanej inwestycji. Aktualnie trwają prace związane z budową terminalu, obiektów kubaturowych i konstrukcją dróg kołowania i płyt postojowych we wschodniej części portu.

ZAPRASZAMY DO NAS