Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Współpraca PPL i Coral Travel Poland

poniedziałek, 08 listopada 2021 15:42 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

PPL i Coral Travel Poland podpisały list intencyjny w sprawie wykorzystania lotniska w Radomiu. Z prezentacji PPL wynika, że z Radomia będą wykonywane loty do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii czy Hiszpanii. W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu i Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach podpisały list intencyjny dotyczący współpracy. Ponadto Lotnisko Warszawa-Radom został oficjalnym sponsorem siatkarek E.Leclerc Moya Radomka Radom.

Z przebiegu prac na lotnisku zadowolony jest Stanisław Wojtera, prezes PPL. - Postęp prac jest widoczny. Mamy już nowoczesny terminal i lotnisko. Przeszliśmy przez rok gigantyczną drogę i jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości. To lotnisko ma przed sobą wspaniałą przyszłość. Już przyciąga biznesmenów i biura podróży. Myślę, że to będzie ważny obiekt dla całego regionu na wiele dekad – mówił prezes Wojtera.

Stefan Świątkowski, wiceprezes ds. finansowych Portów Lotniczych i kierownik programu Lotnisko w Radomiu:

Po pasie startowym oprowadzał Ryszard Sikora z PPL

Jacek Osiński z PPL wprowadzał w tajniki budowy wieży lotów:

PPL i Coral Travel Poland podpisały list intencyjny w sprawie wykorzystania lotniska w Radomiu. Kaan Ergun, prezes touroperatora:

Z Radomia będzie można polecieć do Turcji, Bułgarii, Włoch, Chorwacji, Grecji, Egiptu, na Ukrainę, do Czech, Węgier i czy na Słowację. Niewykluczony jest również ruch pielgrzymkowy w inne rejony Europy. - Uruchomienie lotniska planujemy na wiosnę 2023 roku. Latem tego roku odbędą Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. To idealny dystans, aby polecieć tanio - podkreślił wiceprezes PPL Stefan Świątkowski.

Porty Lotnicze postanowiły nawiązać współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Radomiu oraz Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Dzisiaj w terminalu w Radomiu podpisano w tej sprawie stosowne dokumenty. Współpraca będzie dotyczyć rekrutacji na oraz specjalistycznego szkolenia kadr, które w przyszłości zasilą radomski port lotniczy. - Będziemy potrzebować ludzi do pracy. Dobrze przygotowana kadra wymaga długich i specjalistycznych szkoleń. Pilotażowo uruchomiliśmy już nawet klasę o specjalizacji technik lotniskowych służb operacyjnych” – powiedział Grzegorz Tuszyński, dyrektor lotniska Warszawa-Radom:

W spotkaniu dział wzięli m.in. poseł PE Adam Bielan oraz posłowie: Andrzej Kosztowniak, Radosław Fogiel i Marek Suski:

W październiku 2018 roku Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” przejęło lotnisko w Radomiu w celu przygotowania go do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego. Lotnisko Warszawa-Radom jest budowane z myślą o wakacyjnych rodzinnych wyjazdach. Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Przebudowana i zmodernizowana droga startowa oraz płyty postojowe umożliwią obsługiwanie samolotów popularnych typów, wykorzystywanych dziś przez przewoźników, w tym w szczególności linie czarterowe i niskokosztowe np.: Boeing 737, Airbus A320 i A321neo.

Lotnisko Warszawa-Radom jest tworzone z myślą o pasażerach, dla których udostępnione będzie darmowe szybkie Wi-Fi 5G, strefy gier towarzyskich, materiały filmowe z tłumaczem języka migowego, a także okazjonalne instalacje artystyczne oraz wydzielone strefy edukacyjne. Port lotniczy będzie wyróżniać się na tle innych lotnisk. Poza świadczeniem standardowych usług lotniskowych oraz pozalotniskowych, teren stanie się miejscem do spędzania wolnego czasu, edukacji lotniskowej oraz atrakcją turystyczną. Pierwsze rejsy z Radomia zaplanowano wraz z letnim rozkładem lotów w 2023 roku.

ZAPRASZAMY DO NAS