Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Wizz Air poleci z Radomia

wtorek, 10 października 2023 14:48 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wizz Air poleci z lotniska w Radomiu. Na sezon zimowy węgierski przewoźnik zaplanował nową trasę.

Pierwszy rejs w grudniu tego roku. - Bardzo cieszę się z decyzji Wizz Air. Jest to fantastyczna wiadomość nie tylko dla Lotniska Warszawa-Radom, ale również dla naszych pasażerów. Jestem przekonany, że połączenie naszego partnera zyska popularność, a nasza baza pasażerska będzie dynamicznie rosła. W krótkim czasie od otwarcia pobiliśmy zbiorczy wynik z kilku lat działalności starego portu. To dowód, że Lotnisko Warszawa-Radom już osiągnęło sukces i na trwałe wpisało się na mapę lotniczej Polski - mówi Stanisław Wojtera, prezes Polskich Portów Lotniczych:

I tak będzie - deklaruje Piotr Henicz z biura podrózy ITAKA. Jego zdaniem umowa portu lotniczego w Radomiu z węgierskim przewoźnikiem stwarza duże możliwości w oferowaniu nowych kierunków w nowym sezonie:

Również Marcin Horała, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej oraz pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego powiedział, że umowa z Wizz Air przyczyni się do dalszego rozwoju lotniska w Radomiu:

Z wyników radomskiego lotniska zadowolny jest poseł Marek Suski:

Samoloty Wizz Air z Radomia do Larnaki wystartują w środy o godz. 19.45 i w soboty o godz. 18.20.

- Jest nam niezmiernie miło ogłosić nową trasę z Radomia. Ta ekspansja jest świadectwem naszej misji uczynienia podróży lotniczych bardziej dostępnymi i przyjemnymi dla coraz większej liczby pasażerów. Cieszymy się, że możemy zaoferować nowe miejsce wypoczynku dla podróżnych z Radomia. Z niecierpliwością czekamy na obsługę pasażerów na tej trasie i zapewnienie im wyjątkowych wrażeń. Pasażerowie mogą oczekiwać najwyższych standardów obsługi, komfortu i bezpieczeństwa dzięki naszej nowoczesnej flocie i oddanej załodze, która stara się, aby każdy lot był beztroski i przyjemny – mówi Sasha Vislaus, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air

Port lotniczy w Radomiu otwarto oficjalnie 27 kwietnia. Do końca września odprawił 90 tys. pasażerów.

A. Kosztowniak pod info

ZAPRASZAMY DO NAS