Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Dziś jest: Środa, 24 lipca 2024

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Jest nowy prezes Polskich Portów Lotniczych

środa, 20 marca 2024 09:12 / Autor: Monika Nowakowska
foto: CPK
Monika Nowakowska

Andrzej Ilków został nowym prezesem Polskich Portów Lotniczych, a nowym członkiem zarządu Marcin Danił. Obu na te stanowiska powołała Rada Nadzorcza spółki.

Prezes PPL został wybrany w drodze konkursu ogłoszonego 1 marca br. Do tej pory Andrzej Ilków pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej CPK, z której 18 marca złożył rezygnację.

Jak informuje biuro prasowe PPL, Andrzej Ilków jest doświadczonym w zarządzaniu portami lotniczymi managerem. Był dyrektorem Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Przeprowadził proces rejestracji lotniska, a także z sukcesem zakończył zainicjowany proces aplikacji o środki unijne na modernizację portu. W 2008 r. rozpoczął pracę na Lotniska Chopina w Warszawie w nowo powstałym Biurze Bezpieczeństwa Operacji Lotniczych. Zainicjował i wprowadził na lotnisku proces koordynacji rozkładów lotów, który jest wykorzystywany do dzisiaj. Nadzorował proces rozbudowy Lotniska Chopina w latach 2011-2014, który był poprzedzony długim okresem przygotowawczym, we współpracy m.in. ze spółkami branżowymi oraz Urzędem Lotnictwa Cywilnego.

Nowy szef PPL zasiadał w różnych okresach w radach nadzorczych spółek: Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice, Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, Portu Lotniczego Poznań-Ławic.a Bogate doświadczenie zawodowe wykorzystywał również jako wykładowca akademicki oraz ekspert Państwowej Komisji Badań Lotniczych.

Andrzej Ilków jest absolwentem wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, a także studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Przez 20 lat, kolejno awansując, pełnił służbę w Wojskach Lotniczych i Obrony Powietrznej. Uczestniczył w misji pokojowej ONZ w Syrii i Izraelu oraz misji NATO w Kosowie.

Marcin Danił jest doświadczonym menedżerem z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem zdobytym na stanowiskach kierowniczych i zarządczych. Swoje umiejętności zdobywał najpierw w międzynarodowych firmach z branży ICT (IT i Telekomunikacja) zarządzając takimi obszarami jak m.in. finanse, inwestycje, sprzedaż. Od roku 2010 r. wiceprezes w Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin. Odpowiedzialny za proces przygotowania inwestycji polegającej na modernizacji infrastruktury pozostałej po lotnisku wojskowym i zbudowaniu międzynarodowego portu lotniczego użytku publicznego.

Podczas pracy w Zarządzie Modlina, w zależności od kadencji, odpowiedzialny był za kwestie finansowe, inwestycyjne, korporacyjne, sprzedaży, czy też ochrony. Od dwóch lat członek Rady Nadzorczej Portu w Modlinie.

Marcin Danił jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również międzynarodowe studia licencjackie: Bachelor of Business Administration w Wyższej Szkole Zarządzania – Thames Valley University (obecnie University of West London). Posiada ukończone studia doktoranckie w Polskiej Akademii Nauk w zakresie ekonomii, jak również tytuł DBA (Doctor of Business Administration) uzyskany w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

ZAPRASZAMY DO NAS