Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

RADOM

Jak przetrwać upały?

poniedziałek, 03 sierpnia 2015 14:54 / Autor: Weronika Chochoł
fot. www.mazowieckie.pl
Weronika Chochoł
Temperatury powyżej trzydziestu stopni, niewiele cienia i wiatru – taki tydzień czeka mieszkańców całego kraju. Podpowiadamy, jak przetrwać falę upałów.
Lejący się z nieba żar może być męczący, a nawet niebezpieczny. Istnieją jednak sposoby na to, aby upał stał się mniej uciążliwy: - Małe dzieci, osoby z przewlekłymi chorobami, osoby w podeszłym wieku powinny przebywać w cieniu - przypomina Sławomir Idzikowski, lekarz radomskiego pogotowia i dodaje:

Do tych zaleceń powinien stosować się każdy, dla kogo ważne jest bezpieczne i jak najmniej męczące przetrwanie wysokiej temperatury. Nie oznacza to jednak, że Radomianie nie mają swoich sposobów na walkę z upałem:

W gorące dni nie można zapomnieć o zwierzętach, którym także doskwiera wysoka temperatura. Przede wszystkim nie należy zostawiać swoich podopiecznych w zamkniętych samochodach. O czym jeszcze powinni pamiętać właściciele czworonogów mówi Małgorzata Jedlińska – weterynarz:

Upały potrwają aż do soboty. Ostrzeżenia pogodowe oraz szczegółowa prognoza dla danego regionu są dostępne w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Tag: