Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

RADOM

Czarni w drużynie Szlachetnej Paczki

niedziela, 01 grudnia 2013 14:58 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Kibice i siatkarze Czarnych Radom, podobnie jak w ubiegłym roku, zagrają w drużynie Szlachetnej Paczki. 

Szlachetna Paczka to wyjątkowa akcja charytatywna. - Pomagamy konkretnej osobie, odpowiadamy na konkretne potrzeby i sami kompletujemy Paczkę. Każdy z was może dołączyć do drużyny i sprawić, by na czyjejś twarzy pojawił się uśmiech. Już zdecydowało się na to Stowarzyszenie Czarni Radom. Teraz czekamy na Ciebie! - mówi Sławomir Monik, rzecznik klubu.
W tym roku drużyna Cerrad Czarni Radom pomaże panu Łukaszowi i jego rodzinie. Głównym celem jest sprawienie, by ich mieszkanie socjalne jak najszybciej, najlepiej jeszcze przed Świętami, zmieniło się w prawdziwy dom. Przed siatkarzami duże wyzwanie, ale wspólnie można mu sprostać.
W czasie poniedziałkowego meczu z AZS Częstochowa kibice jak zwykle będą zbierać pieniądze do puszki. Tym razem jednak nie będą one przeznaczone na nowe flagi i oprawę meczów, ale posłużą spełnieniu marzeń Pana Łukasza i jego rodziny. W przyszłym tygodniu kibice wraz z siatkarzami ruszą na zakupy i skompletują Paczkę. - Mamy już pierwsze deklaracje pomocy od firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu Czarni Radom. Razem przygotujemy świetną Paczkę i sprawimy, że rodzina, którą wybraliśmy będzie mogła stworzyć prawdziwy dom, a mała Julka będzie miała dobre warunki do rehabilitacji, nauki i zabawy - mówi Sławomir Monik.
Pan Łukasz (29 l.) mieszka wspólnie ze swoją żoną panią Eweliną (27 l.). Wychowują niepełnosprawną córkę Julię (8 l.). Od urodzin córeczki życie tej rodziny radykalnie się zmieniło. Dziewczynka urodziła się z bardzo ciężką chorobą (przepuklina oponowo-rdzeniowa, współistniejąca z wodogłowiem i rozszczepem kręgosłupa). Sytuację tę pogorszyła również choroba pana Łukasza, który popadł w nałóg alkoholowy, czego skutkiem było rozstanie z żoną. Po kilku latach, pan Łukasz pokonał swoje słabości, wyszedł z nałogu i sam niesie pomoc innym w pokonywaniu uzależnień. Pomimo wielu przeciwności losu małżeństwo do siebie wróciło i bardzo się stara tworzyć lepszą przyszłość dla siebie i chorej córeczki.
Trzyosobowa rodzina posiada mieszkanie socjalne, które nie nadaje się do zamieszkania z powodu braku środków na niezbędny remont. W mieszkaniu nie ma urządzeń gospodarstwa domowego tj. lodówka, pralka, kuchenka, brakuje mebli oraz konieczna jest wymiana drzwi wejściowych. Obecnie rodzina korzysta z gościnności swoich bliskich i mieszka wraz z nimi w 30 metrowym mieszkaniu. Na przychody rodziny składa się pensja pana Łukasza (1180 zł) oraz pani Eweliny (1040 zł). Łączny dochód rodziny po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia jest niewielki (423 zł na osobę) i pozwala pokryć jedynie w niewielkim stopniu koszty związane z pielęgnacją i rehabilitacją chorej córeczki. Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymienia ubranka dla Juli oraz lupę elektroniczną dla chorej córeczki, która potrzebna jest do czytania i nauki. Rodzina skromnie wspomina o lodówce, której nie mają, a jest niezbędna do życia.