Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

RADOM

Udana zbiórka

poniedziałek, 02 grudnia 2013 15:16 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prawie 26 ton darów zebrali organizatorzy Świątecznej Zbiórki Żywności w regionie radomskim.

- Przede wszystkim jest za co dziękować. Jesteśmy wdzięczni za ten dar nadziei - powiedziała Anna Głogowska z Radomskiego Banku Żywności. W całej Polsce pomoc z akcji trafi do prawie pół miliona osób.

Zbiórka odbyła się m.in. w Radomiu, Iłży, Zwoleniu, Kozienicach, Przysusze i Białobrzegach. Produkty z akcji trafiły już do magazynu Banku Żywności, gdzie są obecnie sortowane i ważone. - Następnie będą przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najuboższych - mówi Anna Głogowska. Dodaje, że pomoc dociera do różnych grup. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, chorzy i bezrobotni, którzy żyją w skrajnym ubóstwie.

W tegoroczną zbiórkę organizowaną przez Bank Żywności w Radomiu zaangażowało się 1300 wolontariuszy, a w sumie w całej Polsce aż 52 tys. wolontariuszy. Partnerem zbiórki była Caritas Diecezji Radomskiej.

Świąteczna Zbiórka Żywności jest akcją organizowaną przez wszystkie Banki Żywności w Europie. W Polsce odbywa się nieustannie od 1997 roku. Jej celem jest zebranie jak największej ilości żywności, która w okresie przedświątecznym i noworocznym trafi do najbardziej potrzebujących osób w Polsce, a także wspomoże Banki Żywności w skuteczniejszej realizacji swojej misji - zmniejszania ubóstwa w Polsce.