Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

RADOM

Rzecznik Praw Dziecka w Radomiu

poniedziałek, 05 października 2015 16:11 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł
„Jakie prawa mają dzieci?” „Jak o nie walczyć?” „Gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach?” - Między innymi na te pytania odpowiedź poznali uczniowie z radomskiej Szkoły Partnerstwa Międzynarodowego. Placówkę odwiedził Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka.

Minister Marek Michalak opowiedział młodzieży o funkcji Rzecznika Praw Dziecka, a także o prawach najmłodszych. Rzecznik wspomniał postać Janusza Korczaka – pierwszego nieformalnego Rzecznika Praw Dziecka. Uczniowie, którzy wzięli udział w spotkaniu, zadawali gościowi pytania. Dzięki temu uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a także dowiedzieli się, w jakich instytucjach szukać pomocy i gdzie się zwrócić, kiedy nawet one zawiodą:

W spotkaniu wzięło udział ok. 100 uczniów. Nie kryli zadowolenia ze spotkania, chociaż to, kto będzie gościem, do końca owiane było tajemnicą:

Uczniowie otrzymali od Rzecznika ozdobny Kodeks Praw Dziecka, a także pluszaki, długopisy, dzienniczki szkolne i inne drobne upominki. Marek Michalak w prezencie od uczniów dostał koszulkę z nazwą szkoły i pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie związane było z organizowanym przez szkołę tygodniem wychowania w szkole. Jak mówi dyrektor placówki – Anna Maciejewska – takie inicjatywy są potrzebne:

Chociaż spotkanie już za nami, to Anna Maciejewska zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tygodniu wychowania w szkole:

Szczegółowy program Tygodnia Wychowania w Szkole znaleźć można na stronie internetowej Szkoły Partnerstwa Międzynarodowego.

Zapraszamy do nas: