Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

RADOM

Międzynarodowa współpraca

środa, 04 grudnia 2013 10:27 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Współpraca radomskiej podstawówki ze szkołami z Sefton w Wielkiej Brytanii.

Nowe umiejętności: uczenie się dla sukcesu - tak można przetłumaczyć nazwę projektu Comenius Regio "New skills: Learning for Success", który Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 17 im. Przyjaciół Dzieci w Radomiu realizuje we współpracy z pięcioma szkołami z Sefton w Wielkiej Brytanii.

Projekt ma na celu wspólne opracowanie pilotażowego programu pracy z uczniami i ich rodzinami, który wzbogaci ich w nowe umiejętności, głównie z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Projekt jest zaplanowany na dwa lata, podczas których odbędą się dwustronne wizyty praktyków, szkolenia nauczycieli, spotkania z rodzinami. Uwieńczeniem działań będzie konferencja zorganizowana w Radomiu w czerwcu 2015 r. W projekt zaangażowane są władze Radomia i Sefton, Uniwersytet Techniczno-Humanistyczny z Radomia, Uniwersytet Johna Moores z Liverpoolu oraz PSP nr 17 i pięć szkół z Sefton.

Sprawy związane z zorganizowaniem przedsięwzięć dotyczących projektu były omawiane podczas inaugurującej współpracę wizyty gości z Wielkiej Brytanii, która odbyła się w ostatnich dniach listopada.