Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Student wygrał ze spółką miejską

piątek, 13 listopada 2015 15:41 / Autor:
fot. Radom24.pl
20-letni student Uniwersytetu Warszawskiego Mateusz Wojcieszak wygrał w sądzie z Portem Lotniczym Radom. Sąd przyznał, że spółka powinna udzielić Wojcieszakowi informacji o umowach zawieranych przez lotnisko.

Student powoływał się na art. 61 Konstytucji RP: "Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne". Poza rejestrem umów domagał się informacji o sposobie finansowania lotniska, a także reklamy spółki w gazecie "Telegraf24". Wnioski te sąd rozpatrzy w oddzielnym postępowaniu. - Dzisiejszy wyrok może być dobrym symbolem dla innych mieszkańców tego, że można starać się o informację publiczną także od spółek miejskich. Spółki miejskie i władza powinny bardziej zainteresować się i zastanowić nad tym czy publikować takie rejestry skoro są to informacje publiczne według sądu - powiedział nam Mateusz Wojcieszak.

Czekamy na uzasadnienie decyzji sądu, wtedy podejmiemy odpowiednie kroki – komentuje sprawę rzecznik portu Kajetan Orzeł.

A. Kosztowniak pod info