Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Rusza Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej

środa, 25 listopada 2015 11:15 / Autor:
Radomskie Centrum Onkologii na Wacynie będzie od 1 grudnia przyjmować pacjentów z chorobami nowotworowymi. Klinika zawarła umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na chemioterapię ambulatoryjną.

Chorzy będą mogli zatem nieodpłatnie korzystać z chemioterapii. Bezpłatne usługi obejmują: okresową ocenę skuteczności chemioterapii, ambulatoryjne porady lekarskie związane z chemioterapią oraz procedury podania leku zawierającego substancję czynną. - To dla nas wyjątkowy dzień, cieszymy się, że już teraz możemy zaoferować pacjentom część świadczeń onkologicznych za darmo. Wierzymy, że niebawem będziemy mogli zaproponować pacjentom pełny pakiet świadczeń, począwszy od diagnostyki aż po kompleksowe leczenie onkologiczne - mówi Marek Jutkiewicz, prezes Zarządu COZR. Szczegółowe informacje można w Rejestracji RCO, pod nr telefonu: (48) 377 90 20 lub osobiście w siedzibie Centrum przy ul. Uniwersyteckiej 6 w Radomiu.

Dyrektor Zdzisław Ziółkowski:

W placówce leczone będą m.in.: nowotwory piersi, nowotwory przewodu pokarmowego, nowotwory głowy i szyi, nowotwory układu moczowego i prostaty, nowotwory narządów rodnych kobiecych, nowotwory płuc oraz nowotwory mózgu. W Centrum Onkologii jest 38 łóżek, dwie sale operacyjne i nowoczesna baza diagnostyczna tzn. PET/CT, USG, RTG, mammografia, aparat do biopsji stereotaktycznej piersi, jak również endoskopii przewodu pokarmowego i dróg oddechowych.