Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Adwent na ostatniej prostej. Czas na rekolekcje

niedziela, 15 grudnia 2013 15:21 / Autor:

Dziś w wielu świątyniach diecezji radomskiej rozpoczęły się rekolekcje adwentowe.

To okazja do zawsze potrzebnego nawrócenia, wysłuchania nauk rekolekcyjnych i przystąpienia do sakramentu pokuty. W radomskiej katedrze nauki głosi superior radomskich filipinów, ks. Mirosław Prasek. W trzecią niedzielę Adwentu, czyli tzw. niedzielę radości rekolekcjonista zachęcał wiernych do radości - nie takiej, którą oferuje świat komercji, ale takiej, którą daje Chrystus. - Jeżeli radość i nadzieja w miłości wypełnia nasze serce, to wtedy rodzi się radość z obietnicy Boga, radość ze swojego życia, radość z drugiego człowieka, radość z małżeństwa, radość z dzieci, radość z pracy, radość ze zwykłych posiłków, jedzenia, odpoczynku, radość z małego zwycięstwa nad sobą każdego dnia - mówił ks. Prasek.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Ks. bp Henryk Tomasik radzi dobrze wykorzystać te ostatnie dni Adwentu, pomimo wielu przedświątecznych obowiązków. - To naprawdę ważne, aby znaleźć chwilę ciszy, chwilę czasu na modlitwę, na nawiedzenie Najśw. Sakramentu, w pewnym sensie obowiązkiem jest udział w rekolekcjach - mówił w audycji Kwadrans dla Pasterza w Radiu Plus Radom biskup radomski.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.