Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Kolejne dzieci z Radomia skorzystają z unijnego projektu

poniedziałek, 16 grudnia 2013 15:49 / Autor:

200 dzieci - uczniów radomskich szkół podstawowych skorzysta z zajęć dodatkowych i wyrównawczych w ramach unijnego projektu "Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III radomskich szkół podstawowych". 

Zajęcia będą prowadzone do czerwca przyszłego roku w szkołach: nr 14, nr 16, nr 26 i nr 32. W zajęciach wezmą udział dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym zagrożone ryzykiem dysleksji, z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych, z zaburzeniami rozwoju mowy, z wadami postawy, z zaburzeniami komunikacji społecznej oraz dzieci uzdolnione, które uczestniczą w zajęciach dodatkowych: matematyczno-przyrodniczych, polonistycznych, artystycznych, informatycznych, językowych i sportowych. Szkoły te otrzymają również niezbędne materiały dydaktyczne. Poza tym przeprowadzone zostaną również specjalistyczne zajęcia terapeutyczne: w Zespole Szkół Integracyjnych – terapia EEG BIOFEDBACK, a w Zespole Szkół Nr 2 - zajęcia terapeutyczne z hipoterapii i dogoterapii. Projekt kosztuje ponad 238 tysięcy złotych. 200 tys. zł pokrywa Unia Europejska, a ponad 35 tys. złotych pochodzi z budżetu krajowego. 
Jest to już drugi etap tego projektu. W 23 z 27 szkół podstawowych jego realizacja dobiega już końca. Przypomnijmy, że rozpoczęła się w marcu ubiegłego roku. Tu też miasto nie wydało ani złotówki. Blisko 3 mln zł pochodziło z budżetu europejskiego, a 1,2 mln zł z budżetu krajowego. A z projektu skorzystało ok. 3,5 tys. dzieci.