Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

RADOM

Kontrolowali targowiska

wtorek, 17 grudnia 2013 11:06 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu wraz z inspektorami Urzędu Kontroli Skarbowej w Kielcach przeprowadzili w ostatnich dniach kontrolę targowisk na terenie Radomia oraz okolic pod względem legalności prowadzonej działalności gospodarczej przez obywateli innych państw.

Kontrola zakończyła się m.in. nałożeniem mandatów karnych na prawie 30 tys. zł, zatrzymaniem nietrzeźwego kierowcy oraz deportacją osoby przebywającej nielegalnie na terenie Polski. Od pewnego czasu policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP i KMP w Radomiu weryfikowali napływające do nich informacje o tym, iż na radomskich targowiskach obywatele innych państw prowadzą nielegalna działalność gospodarczą bez wymaganych zezwoleń, a co za tym idzie nie odprowadzają z tego tytułu podatków, a także trudnią się sprzedażą papierosów i alkoholu pochodzącego z przemytu. Proceder ten przybrał na sile przed zbliżającymi się świętami.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu wraz z kolegami z KPP w Zwoleniu oraz KMP w Radomiu, a także policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu, funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz inspektorami z Urzędu Kontroli Skarbowej w Kielcach i Izby Celnej w Radomiu sprawdzili w ostatnich dniach cztery targowiska.
Kontrola objęła targowiska w Radomiu, Pionkach, Wierzbicy oraz Zwoleniu. Jak się okazało informacje, które zebrali mazowieccy policjanci potwierdziły się. Inspektorzy UKS w Kielcach, na nielegalnie prowadzących działalność gospodarczą, nałożyli mandaty karne na kwotę 30 tys. zł. Funkcjonariusze Straży Granicznej na targowisku w Pionkach ujawnili osobę przebywającą nielegalnie na terenie Polski wobec której wdrożono procedurę deportacyjną. Biorący udział w działaniach policjanci z „drogówki" sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Policjanci ze Zwolenia zatrzymali jednemu z kierowców dowód rejestracyjny od pojazdu, a funkcjonariusze radomskiej „drogówki" zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.