Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

RADOM

Wagarowicze pod nadzorem

wtorek, 17 grudnia 2013 13:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Radomscy policjanci przeprowadzili na terenie miasta działania ”Wagarowicz”. To kolejna taka akcja, ukierunkowana na kontrolę miejsc, w których gromadzi się młodzież podczas wagarów – szczególnie w okolicach centrów handlowych.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu po raz kolejny przeprowadzili akcję "Wagarowicz", w ramach której kontrolowali miejsca, gdzie zbierają się wagarowicze. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonej akcji zwracali szczególną uwagę na uczniów, którzy zamiast być w szkole opuszczają zajęcia i na własną rękę organizują sobie czas wolny. Policjanci legitymowali osoby nieletnie pozostające bez opieki, przebywające w miejscach i okolicznościach, w których mogą stać się ofiarami lub sprawcami przestępstwa lub wykroczenia. Policjanci sprawdzali mniej lub bardziej widoczne miejsca, gdzie najczęściej gromadzi się młodzież. Młodzi ludzie pod wpływem grupy popełniają często czyny zabronione, spożywają alkohol i dopuszczają się zachowań agresywnych, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji jakie będą musieli za to ponieść. Wylegitymowano kilkadziesiąt młodych ludzi w wieku 15 – 17 lat. W tej grupie znalazło się 9 osób, przebywających na wagarach – trzech nieletnich było pod wpływem alkoholu. Uczniowie, którzy podczas godzin lekcyjnych pozostawali bez nadzoru dorosłych zostali doprowadzeni przez policjantów do dyrektora swojej szkoły. Odpowiednią dokumentację policjanci przekażą także do sądu dla nieletnich.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, a także w celu przeciwdziałania zachowaniom patologicznym i demoralizacji nieletnich, takie działania prowadzone są cyklicznie na terenie całego miasta.