Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

RADOM

Gmina Opoczno z budżetem

wtorek, 17 grudnia 2013 15:53 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

18 głosów "za", 3 "przeciw". Takim stosunkiem głosów radni przyjęli budżet gminy Opoczno na 2014 rok.

Zdaniem burmistrza Jana Wieruszewskiego, biorąc pod uwagę trudne realia, jest to dobry budżet. - W tych realiach jest to dobry budżet. W ramach tego budżetu ponad 10 mln zł przeznaczamy na inwestycje. A to nie jedyne środki przeznaczone na ten cel - mówi i wyjaśnia, że duże inwestycje w przyszlym roku prowadzić będzie należące do samorządu Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wśród najważniejszych przyszłorocznych zadań inwestycyjnych burmistrz wymienia budowę drogi dojazdowej do planowanej stacji Opoczno Południe na Centralnej Magistrali Kolejowej. Na to zadanie samorząd przeznaczy ponad 2 mln zł.
Do blisko 55 procent ma spaść zadłużenie gminy Opoczno w przyszłym roku. - Tym samym wymóg ustawowy będzie spełniony, bo nie może to zadłużenie przekraczać 60 procent - mówi Barbara Bąk, skrabnik gminy. A w tym roku zadłużenie gminy próg 60 procent przekroczyło. Prognozy na 2014 rok są jednak bardziej optymistyczne. Samorząd chce wypracować nadwyżkę budżetową w wysokości blisko 1,5 mln zł. Przeznaczona zostanie ona na spłatę zaciągniętych wcześniej kredytów i pożyczki.
Według założeń budżetu, dochody gminy w przyszłym roku mają wynieść 94 mln 572 tys. 490 zł, a wydatki 93 mln 91 tys. 806 zł.
Budżet przyjęty został zdecydowaną większością głosów. Krytykujący go radni opozycyjni zwracali uwagę na to, że za dużo jest w nim inwestycji realizowanych na wsi, a za mało w mieście.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.