Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

RADOM

Mazowsza do radomskiego

środa, 18 grudnia 2013 15:46 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

186 mln złotych z przyszłorocznego budżetu Mazowsza trafi do regionu radomskiego.

Środki te przeznaczone zostaną przede wszystkim na wsparcie dla podległych samorządowi instytucji, a także dokończenie realizowanych przy udziale środków unijnych inwestycji. Ponad 136 mln zł zostanie przeznaczonych na modernizacje dróg, ponad 10 mln zł na działania melioracyjne oraz 4 mln zł na rozbudowę instytucji kultury. Radny sejmiku Zbigniew Gołąbek:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Na budowę drogi wojewódzkiej nr 740 po nowym śladzie na odcinku Radom - Potworów zostało zarezewowanych 4,5 mln złotych. Na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 747 na odcinku od Iłży do granicy województwa wraz z dojazdami do obiektu mostowego na rzece Wisła 2,5 mln złotych. W przyszłym roku do jednostek kulturalnych z regionu radomskiego trafi prawie 10 mln zł. Wsparcie trafi także do placówek oświatowych. Łącznie otrzymają one ponad 23,4 mln zł. Dodatkowo w budżecie zarezerwowano ponad 7,8 mln zł na pokrycie zobowiązań przejętych od przekształconego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.