Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik
Dziś jest: Piątek, 21 czerwca 2024

RADOM

Technolodzy rodzą się w ZST

niedziela, 21 lutego 2016 21:10 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł
Za nami pierwsze warsztaty komputerowe dla gimnazjalistów, organizowane przez Zespół Szkół Technicznych w Radomiu.

Zajęcia odbywają się już od kilku lat w semestrze letnim. Tak też będzie w tym roku. Uczniowie będą moli udoskonalać swoją wiedzę z szeroko pojętej informatyki – od budowy komputera, poprzez umiejętności związane z jego naprawą, po tworzenie własnych stron internetowych.

Zajęcia dotyczące zagadnienia „Jak stworzyć multimedialny, interaktywny serwis internetowy” prowadzi Dariusz Banach. Nauczyciel zaznacza, udział w zajęciach to inwestycja w samych siebie:

Jednak strony internetowe nie funkcjonowały by, gdyby nie osoby, które budują komputery. Tego, jak skonstruowane są komputery także można nauczyć się podczas zajęć. Te warsztaty prowadzi Zenon Nowocień, który przekonuje, że każdy gimnazjalista może przyjść na zajęcia, bez względu na to, czy brał udział w pierwszych warsztatach, czy nie. To dobra okazja, by „pobawić się komputerami”:

Zajęcia odbywać się będą w soboty semestru letniego z wyłączeniem przerwy świątecznej od godz. 8:00. Jak mówią sami uczniowie, warto wstać w wolny dzień i zrobić coś dla swojego rozwoju:

Kolejne warsztaty już w sobotę, 27 lutego. Harmonogram i szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej Zespołu Szkół Technicznej im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu.