Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Boże
Dziś jest: Środa, 22 września 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Nowy stary rektor

czwartek, 03 marca 2016 10:16 / Autor:
fot. www.radom24.pl
Prof. Zbigniew Łukasik został wybrany na kolejną kadencję rektorem Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu.
Radom szczepienia

 Decyzję podjęło dziś w południe Kolegium Elektorów Uczelni. Zbigniew Łukasik był jedynym kandydatem. Prawo zgłaszania kandydatów mieli wszyscy pracownicy, studenci i doktoranci uczelni, którzy posiadają czynne prawo wyborcze.

Zbigniew Łukasik ma 64 lata. Ukończył wyższe studia techniczne w zakresie automatyki i elektroradiotechniki okrętowej w Leningradzie obecnie Sankt Petersburg oraz wyższe studia ekonomiczne w zakresie ekonomiki i organizacji produkcji w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1981 roku w Politechnice Szczecińskiej. Stopień doktora habilitowanego w zakresie automatyki i technologii informatycznych uzyskał w 1998 roku w Akademii Nauk Ukrainy. Tytuł naukowy profesora otrzymał w maju 2008 r. W radomskiej uczelni pracuje od 1982 roku. Pełnił na niej wiele ważnych funkcji m.in. prorektora, dziekana i prodziekana Wydziału Transportu. Rektorem jest od 2012 roku. Na początku jego kadencji Politechnika Radomska została przekształcona w Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny. Zbigniew Łukasik jest żonaty i ma trzech synów. Jego hobby to: sporty motorowodne, nurkowanie, wędkarstwo i narciarstwo.

W tym roku akademickim odbędą się także wybory prorektorów, dziekanów i prodziekanów oraz do Rad Wydziałów i do Senatu.

źródło: www.uniwersytet.radom.pl