Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

RADOM

Wielkanocnie w PSL

sobota, 19 marca 2016 10:57 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł
Członkowie radomskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego są już po wielkanocnym spotkaniu.

W piątek w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” spotkali się działacze i sympatycy radomskiego ramienia PSL –u. Jak powiedział Józef Bakuła – prezes partii w Radomiu, takie spotkania pomagają tworzyć rodzinną atmosferę. Dlatego skoro rodzinna atmosfera, to także życzenia – również dla słuchaczy Radia Plus Radom:

Pokarmy na wielkanocnym stole pobłogosławił ks. Jacek Wieczorek – dyrektor Radia Plus Radom, który zaznaczył, że Święta Wielkanocne przypominają nam o celu naszego życia: - Święta Zmartwychwstania Pańskiego chcą nam przypomnieć, że ani medycyna, ani rozwój medycyny nie jest odpowiedzią na ostateczne pragnienie człowieka. Chrystus przychodzi jako Zmartwychwstały i chce nam powiedzieć, że naszym celem jest zycie bez końca – życie wieczne. I tego chciałbym życzyć: żeby tegoroczne Święta były odkryciem po raz kolejny, radości z wiary. Żeby z wiary móc czerpać siłę, żeby z wiary czerpać siłę i dzięki niej odzyskać wiarę w siebie – w to, że można być lepszym, otwartym, kochać i przebaczać drugiemu człowiekowi.

Spotkanie było dobrą okazją do tego by wprowadzić się w świąteczny nastrój, a także powspominać. Święta Wielkiej Nocy Mirosławowi Ślifirczykowi – prezesowi zarządu powiatowego partii, kojarzą się z wiosną i wesołymi tradycjami. Starosta radomski również złożył życzenia:

Na wielkanocnym spotkaniu była również Bożenna Pacholczak – wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego, która zaznaczyła, że Święta mają dla niej ważny wymiar zarówno duchowy, jak i rodzinny:

Bożenna Pacholczak życzyła wszystkim przede wszystkim zdrowia, ale również nadziei: - Jest to taki czas, że nadzieja jest ważna dla każdej osoby. Życzę również spełnienia marzeń i teo, abyśmy zawsze te marzenia mieli.

Podczas spotkania działacze wręczyli kwiaty i zaśpiewali „Sto lat” dla prezesa partii z okazji zbliżających się imienin.