Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

W Święta wzmożone kontrole

środa, 23 marca 2016 13:51 / Autor: Weronika Chochoł
fot. kwp.radom.pl
Weronika Chochoł
Nie tylko kierowców, ale również tych, którzy "pielęgnują" tradycje świąteczne, może czekać kontrola. W Wielki Piątek rozpocznie się akcja "Wielkanoc 2016".

Policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs w Radomiu od piątku do Wielkanocnego Poniedziałku sprawdzać będą trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów, czy to, jak kierowcy wywiązują się obowiązku zapinania pasów. Dodatkowo przeprowadzone zostaną kontrole prędkości.

Nie oznacza to jednak, że kontrole dotyczyć będą tylko kierowców: - Drogówka będzie też zdecydowanie reagować na wykroczenia popełniane przez pieszych. - informuje Andrzej Lewicki z Zespołu Prasowego Mazowieckiej Policji.

Kontrolowane będą również samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton pod kątem zasadności przejazdu: W pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy obowiązywać będą ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach 8-22 oraz w Wielką Sobotę w godzinach 18-22.

Jednocześnie funkcjonariusze apelują o rozwagę w tłumie – nie tylko podczas zakupów, czy korzystania z komunikacji miejskiej, ale również podczas, np świątecznych spacerów: - Wszyscy ci, którzy zdecydują się korzystać z publicznych środków transportu, powinni zadbać, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Nie przechowujmy dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki. Zwróćmy uwagę na podręczne torby, nie pozostawiajmy ich bez opieki. Apelujemy, aby panie trzymały torebki z dokumentami pod pachą, co uniemożliwi wyrwanie lub odcięcie paska torebki. Wyjątkowo ostrożnym i czujnym trzeba być w miejscach dużych skupisk ludzkich, czy to podczas zakupów w czy też na dworcach kolejowych i przystankach autobusowych. - przypomina Andrzej Lewicki.

"Co za dużo – to nie zdrowo" – zgodnie z tą zasadą funkcjonariusze zwrócą uwagę na niewłaściwe obchodzenie "Śmigusa – dyngusa":

Podczas Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba funkcjonariuszy.

Zapraszamy do nas: