Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

RADOM

Nowa strzelnica i nowi policjanci

czwartek, 14 kwietnia 2016 17:08 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

51 nowych funkcjonariuszy zostało dzisiaj zaprzysiężonych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Uroczystości towarzyszyło otwarcie nowej strzelnicy.

Ślubowanie przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu insp. Tomasz Michułka. – Cały garnizon liczy teraz 5502 osoby. Ten rok jest wyjątkowy, bo mamy nabór na poziomie 279 osób. W przeszłości takie liczby rzadko się pojawiały. Jest duża szansa, że w tym roku uzupełnimy znaczną część wakatów. Więcej funkcjonariuszy będzie dbać na ulicach Radomia dbać o ład i porządek. Liczba kandydatów do służby na Mazowszu jest znacząca. Nie mamy problemów z wypełnieniem limitów, narzuconych przez Komendę Główną – mówił zadowolony Komendant Michułka.

Teraz przed kandydatami kurs przygotowawczy, podczas którego będą uczyć się podstawowych przepisów prawnych, obchodzenia z bronią i technik interwencji. Podczas całej procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobyła Milena Rusin. – Nie ukrywam, że była to ciężka praca, bo każdy egzamin wymagał bardzo dużo poświęcenia, ale się opłaciło. Uzyskałam największą liczbę punktów – 201 na 220 możliwych.

Uroczystości zaprzysiężenia nowych funkcjonariuszy towarzyszyło otwarcie nowej strzelnicy przy Komendzie Wojewódzkiej Policji. W budynku znajduje się też sala gimnastyczna i siłownia. – Na tej strzelnicy można prowadzić strzelania statyczne, sytuacyjne, dynamiczne, z dobiegiem. Wszystko będzie realizowane dla Komendy Wojewódzkiej Policji i powiatów ościennych. Będziemy się doskonalić, sprawdzać umiejętności. Strzelania będzie można organizować całorocznie, bo jest to obiekt zadaszony – opisywał komisarz Zbigniew Siczek z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP.

Wraz z budową strzelnicy powstały parkingi, wymieniono oświetlenie zewnętrzne oraz ogrodzenie. Inwestycja była realizowana w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji w latach 2013-2015. Koszt całej inwestycji to blisko 14 mln złotych.