Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

RADOM

Podsumowanie świątecznych powrotów

wtorek, 07 stycznia 2014 09:38 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Zakończył się długi weekend i powroty ze świątecznego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Policjanci w celu zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych i ich skutków oraz zapewnienia maksymalnej płynności ruchu przeprowadzili w ostatnich dniach działania „Powroty”. Policjanci zwracali uwagę na kierujących nieprzestrzegających ograniczeń prędkości i brawurowo poruszających się po drogach. Sprawdzali także czy osoby w pojazdach korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz w jaki sposób przewożone są dzieci. Kontrolowany był również stan trzeźwości kierujących.

W dniach od 3 do 6 stycznia na drogach miasta i powiatu radomskiego policjanci odnotowali 31 kolizji oraz 2 wypadki. W wyniku jednego z wypadków zmarła 82 –letnia kobieta. Do zdarzenie doszło w niedzielę ok. godz. 6 na ulicy Słowackiego. Pojazd marki seat toledo potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. 82-latka i 57-letni kierowca seata zostali przewiezieni do szpitala. Kobieta po kilku godzinach zmarła w szpitalu. Wśród kolizji odnotowaliśmy dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych kierowców.
Podczas działań policjanci drogówki skontrolowali stan trzeźwości blisko 3 tys. kierujących, wśród których 8 osób prowadziło pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili ok. tysiąc pojazdów. Za ujawnione wykroczenia ukarali kilkuset kierowców i kilkudziesięciu pieszych.