Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 205.

RADOM

Komentarze listu wiceprezydenta

środa, 08 stycznia 2014 11:08 / Autor:

Pozytywna reakcja radomskich radnych na list otwarty wiceprezydenta Ryszarda Fałka dotyczącego gender.

We wtorkowej audycji "Nic o nas bez nas" radomscy radni komentowali pismo wystosowane 7 stycznia przez wiceprezydenta Radomia m.in. do dyrektorów radomskich szkół.

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

Inaczej list wiceprezydenta ocenia poseł PO Radosław Witkowski. Opublikował komenatrz, w kórym wyraża współczucie nauczycielom, podwładnym wiceprezydenta odpowiedzialnego za oświatę. Ryszard Fałek sam nie wie, przed czym ich przestrzega - czytamy w komemtarzu posła. Nie tłumaczy, czym jest to „gender”. Nie wyjaśnia, co za „pilotażowe eksperymenty w zakresie gender” szkoły miałyby wprowadzać. Przecież w radomskich szkołach nic nie dzieje się bez wiedzy wiceprezydenta. Czyżby więc to on miał plany wprowadzenia takich zajęć?Wygląda na to, że Ryszard Fałek rozpoczął kampanię przed wyborami samorządowymi. Szkoda, że kosztem nauczycieli, którzy teraz będą musieli głowić się, jak wprowadzić mętne zalecenia wiceprezydenta w życie. Szkoda też, że narusza przy tym ustawę zasadniczą. Polskie szkoły - nawet w rządzonym przez PiS Radomiu - są świeckie. Nauczyciele mają się kierować Konstytucją Rzeczpospolitej i prawem powszechnym, a nie listami biskupów. I dzięki Bogu, żadne polecenia Ryszarda Fałka tego nie zmienią.Wiceprezydent w jednym ma rację. To rodzice decydują, jak wychować dzieci. I nic nam wszystkim, w tym również Ryszardowi Fałkowi, do tego.