Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

RADOM

Bożenna Pacholczak do PE

środa, 08 stycznia 2014 12:04 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Bożenna Pacholczak i Leszek Przybytniak - kandydaci PSL do PE.

Polskie Stronnictwo Ludowe odkrywa karty przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Region radomski będą reprezentować: Bożenna Pacholczak i Leszek Przybytniak. Obie kandydatury musi zatwierdzić jeszcze zarząd wojewódzki PSL. Nastąpi to jeszcze w tym miesiącu. Bożenna Pacholczak:

 

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Bożenna Pacholczak jest absolwentką Wydziału Ekonomicznego Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunkach: prawa i administracji na Uniwersytecie Warszawskim, ochrony środowiska i rachunkowości na Uniwersytecie Łódzkim oraz zarządzania w służbie zdrowia na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W latach 2002-2006 była radną miasta i gminy Skaryszew. Od 1996 do 1999 roku pełniła funkcję prezesa Zarządu Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Radomiu. W latach 1999-2006 była dyrektorem, a od 2006 do chwili obecnej Główny Księgowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, obecnie Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Od 2006 jest również radną Województwa Mazowieckiego i wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Leszek Przybytniak jest absolwentem Technikum Ogrodniczego w Grójcu. Rolnik-sadownik. Jest działaczem Związku Sadowników RP, mistrzem Agroligi w 1998 województwa radomskiego. Organizatorem i uczestnikiem wyjazdów do Brukseli i Strasburga w trakcie protestów sadowników dotyczących owoców miękkich. Jest również przewodniczącym Powiatowej Izby Rolniczej.