Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

RADOM

Spotkanie powiatu opoczyńskiego

piątek, 10 stycznia 2014 10:26 / Autor: Marcin Prejs
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie
Marcin Prejs

Była okazja do podsumowania działalności w minionym roku i złożenia sobie życzeń. Zakończyło się spotkanie świąteczno-noworoczne powiatu opoczyńskiego.

- Ma ono na celu integrację całej społeczności powiatu - mówi starosta opoczyński Marek Ksyta. - Obecni podczas spotkania przedstawiciele władz wojewódzkich, urzędu marszałkowskiego pokazują, że współpraca zarówno w całej społeczności powiatu opoczyńskiego, jak i szerzej, w regionie układa się bardzo dobrze - wyjaśniał starosta. Wyraził przy tym nadzieję, że dzięki tej współpracy powiat będzie mógł dalej się rozwijać. W sposób szczególny starosta Marek Ksyta dziękował lokalnym biznesmenom, którzy utrzymują i rozwijają potencjał gospodarczy regionu. Podkreślał też znaczenie pieniędzy unijnych, które samorząd powiatowy w ostatnich latach skutecznie pozyskiwał.
Spotkanie rozpoczęło się od koncertu w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Opocznie. Nie zabrakło także życzeń. Te uczestnikom spotkania złożyli ks. dziekan Adam Myszkowski oraz Andrzej Kopania, przewodniczący Rady Powiatu w Opocznie.

Spotkania świąteczno-noworoczne powiat opoczyński organizuje już od kilku lat. W tegorocznym wzięło udział ponad 200 osób. Byli to głównie przedstawiciele lokalnych samorządów, służb, biznesu, jednostek, organizacji i stowarzyszeń oraz księża.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.