Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Senat przeciw pieniądzom na halę

piątek, 10 stycznia 2014 15:31 / Autor:

W Senacie przepadła dziś poprawka do budżetu państwa, przyznająca środki na budowę hali widowiskowo-sportowej w Radomiu.

 

Poprawkę zgłosili senatorowie Prawa i Sprawiedliwości. Skierowali nawet do innych senatorów list, w którym zwrócili się z prośbą o poparcie wniosku. Jednak Platforma Obywatelska zagłosowała przeciw. - To na poziomie budżetu państwa wydaje się koniec batalii o budowę hali widowiskowo - sportowej w Radomiu. Teraz pozostaje już tylko rozmawiać z ministrem sportu, jak również z panią marszałek Ewą Kopacz, aby przekonała swoich kolegów, swoje koleżanki z ministerstwa sportu, żeby znalazły się w budżecie tego resortu środki finansowe w ramach tzw. rezerw celowych - mówił nam po głosowaniu senator PiS, Wojciech Skurkiewicz.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Przypomnijmy, że w maju 2013 r. Ministerstwo Sportu poinformowało, że Radom otrzyma 15 mln złotych na budowę hali. Tymczasem prezydent Radomia liczył na 40 mln zł i wstrzymał realizację inwestycji. Natomiast 13 grudnia 2013 r. poprawkaę budżetową dotyczącą hali widowiskowo-sportowej w Radomiu odrzucił Sejm.