Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik
Dziś jest: Czwartek, 09 maja 2024

RADOM

Francuzi w natarciu!

piątek, 12 sierpnia 2016 08:47 / Autor: Michał Kaczor

Po pierwszych nieudanych lotach Francuzi wracają w wielkim stylu. Loic Lovicourt został mistrzem świata w pierwszym programie dowolnym nieznanym.

Francuzi są uznawani za największych faworytów odbywających się w Radomiu Mistrzostw Świata w Akrobatyce Samolotowej. Pierwszym złotym medalistą został jednak Rosjanin Vladimir Kotelnikov, a "trójkolorowi" musieli obejść się smakiem. W pierwszym programie dowolnym nieznanym Francuzi powrócili w wielkim stylu. Loic Lovicourt został złotym, a Jean-Max Vautier srebrnym medalistą. Na najniższym stopniu podium stanął Valerii Nalyvaiko z Ukrainy. Nie najlepiej wypadli Polacy. Najwyższe miejsce zajął Adrian Szuman, który był 10.

W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Rosjanin Vladimir Kotelnikov. Rosjanin zgromadził dotychczas 5212,43 pkt i o prawie 100 punktów wyprzedza drugiego Loica Lovicourta. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Piotr Szczepański, który plasuje się na początku drugiej dziesiątki.

Zawodnicy rywalizują teraz w drugim programie dowolnym nieznanym. W sobotę 13 sierpnia o 17:30 odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców i oficjalnie zamknięcie mistrzostw.