Patron dnia: św. Jan z Avili, prezbiter i doktor Kościoła

Mistrz Polski lepszy od Czarnych Radom

sobota, 21 września 2013 10:47 / Autor: Radosław Mizera
czarni.radom.pl
Radosław Mizera

Nadkomplet publiczności obejrzał piątkowy mecz sparingowy pomiędzy Czarnymi Radom i Resovią Rzeszów. Po ponaddwugodzinnym meczu 3:2 wygrali aktualni mistrzowie Polski.

Radomianie, a szczególnie nowi siatkarze: Niemiec Dirk Westphal czy też Słowak Jozef Pivovarći, mogli poczuć atmosferę, która czeka ich w trakcie każdego meczu w rozgrywkach mistrzowskich. Pierwszy set przegraliśmy po walce, do 25, drugi do 21, trzeci to popis radomskich siatkarzy, którzy zdemolowali rywali do 9! W czwartym secie była wygrana do 20, zaś w tie-breaku lepsi okazali się siatkarze z Podkarpacia. Czarni zagrali w skąłdzie: Neroj, Bołądź, Ostrowski, Wachnik, Westphal, Pivovarći, Kowalski (libero) oraz Faryna, Grzechnik, Gutkowski, Filipowicz (libero) a Resovia: Kędzierski, Konarski, Grzyb, Perłowski, Veres, Jakubek, Ignaczak (libero) oraz Filip, Masłowski (libero).