Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 205.

RADOM

Z marszałkiem Struzikiem - o wyrównywaniu szans

środa, 19 lutego 2014 16:05 / Autor:

Rozpoczął sie cykl konsultacji społecznych nowego programu operacyjnego dla Mazowsza.

Pierwsze spotkanie odbyło się 14 lutego w Płocku, kolejne 17 lutego w Ostrołęce. W piątek, 21 lutego marszałek Mazowsza Adam Struzik zaprezentuje założenia Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w Radomiu. W tym unijnym rozdaniu Mazowsze nie jest już traktowane jako region słabiej rozwinięty. Siłą rzeczy może liczyć na mniejsze wsparcie z UE. Udało się jednak wynegocjować kwotę ok. 3,8 mld euro. Do programu operacyjnego (RPO WM 2014-2020) trafi ponad 2,1 mld euro, zaś o kolejnych ok. 1,7 mld euro (z funduszy strukturalnych EFS i EFRR) beneficjenci z Mazowsza będą mogli ubiegać się w programach krajowych:

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Piątkowe konsultacje w Radomiu odbędą się w delegaturze urzędu marszałkowskiego przy ul. Kościuszki. Radomska Platforma Obywatelska podczas środowej konferencji prasowej zgłosiła już w ramach konsultacji swoje propozycje. Politycy PO chcą m.in. zwiększenia kwoty przeznaczonej na RIT (Regionalny Instrument Terytorialny) ze 130 mln euro do 165 mln euro. To wpłynęłoby na wyrównanie szans rozwojowych Warszawy i pozostałych obszarów województwa.