Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Piękny gest niepełnosprawnego Bartka

środa, 18 października 2017 14:39 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Zapuszczał włosy przez osiem lat, by oddać je na perukę dla dziecka walczącego z rakiem. Sam zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Mowa o 15-letnim Bartłomieju Kalbarczyku z Radomia, podopiecznym Stowarzyszenia "Budujemy Przystań".

Wszystko zaczęło się przed ośmiu laty, gdy mama przeczytała Bartkowi historię o chłopcu ze Stanów Zjednoczonych, który zapuszczał włosy, by później przekazać je na perukę dla dziecka chorego na nowotwór. Pomysł bardzo spodobał się Bartkowi - wspomina Aneta Kalbarczyk - mama chłopca:

Sam Bartek podoba się sobie w nowej fryzurze i cieszy się, że w ten sposób może sprawić komuś radość:

Bartek ma zdrowe i grube włosy, których mogłaby pozazdrościć mu niejedna kobieta. Włosy obcinała Dominika Łomża z salonu fryzjerskiego przy ul. Struga w Radomiu. Jak przyznaje, to było niesamowite przeżycie:

Warkocze Bartka trafią do Fundacji Rak&Roll Fundacja, która podejmuje wiele działań na rzecz poprawy jakości życia osób cierpiących na choroby onkologiczne. Jednym z nich jest organizowana w całej Polsce kampania "Daj włos". Włosy może przekazać każdy, niezależnie od wieku i płci. By przyłączyć się do akcji wystarczy wybrać się do salonu fryzjerskiego, który oferuje pomoc w przesłaniu ich do Fundacji. Nie trzeba spełniać rygorystycznych warunków. Wystarczy przed ścięciem umyć włosy bez korzystania z odżywki. Włosy mogą być farbowane - ważne aby nie były zniszczone ani rozjaśniane. Zapleciony warkocz powinien mieć minimum 26 cm. Do tego typu pomocy zachęca Aneta Kalbarczyk - mama Bartka:

 Z Fundacją współpracuje pięć salonów fryzjerskich w Radomiu:

  • przy ul. Staszica 23/4
  • przy ul. Słowackiego 210
  • przy ul. 25 Czerwca 53
  • przy ul. Paderewskiego 14
  • przy ul. 11 Listopada 95B

Włosy można także obciąć samemu i przesłać na adres Fundacji.