Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

RADOM

Patriotyczny rajd zabytkowych samochodów

poniedziałek, 17 marca 2014 19:47 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Miłośnicy historii i zabytkowych samochodów organizują rajd do Niedabyla, miejsca urodzenia płk. Dionizego Czachowskiego.

5 kwietnia 2014 roku, w 204 rocznicę urodzin płk. Dionizego Czachowskiego organizowany jest Patriotyczny Rajd Pojazdów Zabytkowych i Historycznych. Rajd ma na celu upamiętnienie bohatera jednego z najdłużej trwających powstań narodowych, który oddał życie za Ojczyznę 150 lat temu. Zgłoszenia do 31 marca należy kierować na adres rajd.patriotyczny@op.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym Rajdzie- zachęca Komandor Rajdu- Remigiusz Kutyła.

Program rajdu:

Trasa około 135 km:
godz. 10.00- 10.30 rejestracja zgłoszonych załóg, wydawanie materiałów rajdowych
Radom, pl. 72 Pułku Piechoty (przy mauzoleum Dionizego Czachowskiego),
godz. 11.00 wyjazd (jak się uda– do rogatek miasta w zwartej kolumnie w asyście policji)
Trasa:
Bukówno (za Przytykiem),
Radzanów,
Sucha Szlachecka
Niedabyl (godz. 15.30)
Stromiec– zakończenie (piknik koło szkoły)
Niedabyl to miejsce urodzenia płk. Dionizego Czachowskiego. Tam mieszkańcy oprowadzą uczestników Rajdu po miejscach związanych z rodziną Czachowskich. Zakończenie Rajdu odbędzie się na pikniku w Stromcu. Dla chętnych, około godz. 17.00 powrót do Radomia z przewodnikiem, trasą związaną z innymi epizodami Powstania Styczniowego. Przewodnik na przystankach będzie opowiadał o tych wydarzeniach. Trasa z przystankami w miejscowościach:
Głowaczów
Lipa
Brzóza

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość nieznacznej zmiany trasy lub programu rajdu.

Jak wyjaśnia Komandor Rajdu- Remigiusz Kutyła- Rajd odbędzie się w ramach ogólnopolskiego, autorskiego projektu Roberta Grudnia pt: „Każdemu marzy się wolność”.


Organizatorzy Rajdu zapewniają:

*plan rajdu w formie papierowej,

*przewodnika turystycznego który podczas postoju w miejscowościach związanych z bohaterem lub w innych miejscach pamięci krótko przybliży wydarzenia związane z tematyką Rajdu.

*miejsce na piknik koło szkoły w Stromcu ok. godz. 15.30 – umożliwienie upieczenia sobie kiełbasek (ewentualnie inne atrakcje w przypadku pozyskania sponsorów).

*flagę narodową do zawieszenia na pojeździe i ewentualnie barwy narodowe do umieszczenia na ubraniu.

*naklejkę rajdową,

*możliwość bezpłatnego holowania do Radomia pojazdów które uległy awarii na trasie Rajdu – konieczność taką należy zgłosić do Komandora Rajdu – telefon na planie Rajdu.

*dla chętnych krótki test zadaniowy dla załogi dotyczący problematyki omawianej przez przewodnika oraz w miarę możliwości puchar lub inną nagrodę dla zwycięzców.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Chęć uczestnictwa w rajdzie wraz z opisem pojazdu, do dnia 31 marca, należy kierować na adres rajd.patriotyczny@op.pl Fotografia pojazdu mile widziana.

Po otrzymaniu akceptacji uczestnictwa w Rajdzie prosimy o dobrowolne wsparcie Stowarzyszenia organizującego Rajd przelewem w kwocie 10 PLN od zgłoszonego pojazdu na konto: Fundacja im. Mikołaja z Radomia, Bank Pekao S.A. 39124017891111000007767580

Uczestnicy Rajdu uczestniczą w nim na własną odpowiedzialność, powinni posiadać wszystkie dokumenty związane z poruszaniem się swoim pojazdem po drogach publicznych.

Organizator nie zapewnia dodatkowego ubezpieczenia ani innych świadczeń niż opisane w niniejszym regulaminie.

W Rajdzie mogą brać pojazdy starsze niż 20 lat lub inne unikatowe – za zgodą Organizatorów. W celu popularyzacji tematyki Powstania Styczniowego prosimy o to by w/na pojeździe znajdowała się możliwie największa liczba uczestników.

Potwierdzenie przelewu z podaniem liczby osób uczestniczących należy przesłać na adres radomskie.klasyki@op.pl. Jest to niezbędne ze względu na konieczność przygotowania odpowiedniej liczby flag, barw narodowych i innych materiałów dla uczestników.