Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Zło zwyciężyli dobrem

czwartek, 07 grudnia 2017 15:16 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Ratownicy Pogotowia Ratunkowego w Radomiu zorganizowali zbiórkę na rower dla jednego ze swoich pacjentów. Przypomnijmy, że w październiku medycy udzielali mężczyźnie pomocy i w tym samym czasie złodziej ukradł poszkodowanemu rower.

O tym jak bezwzględni potrafią być złodzieje informowaliśmy ponad miesiąc temu. 30 października około 17:30 na ul. Beliny-Prażmowskiego zostało wezwane pogotowie. Ratownicy udzielali pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Jak relacjonowała Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskeij Stacji Pogotowia Ratunkowego, W pewnym momencie do chorego podszedł mężczyzna, który powiedział: "zaopiekuję się rowerem i odprowadzę go do twojego domu”. Niestety okazało się, że mężczyzna wykorzystał całą sytuację i ukradł rower pacjentowi.

Pogotowie apelowało do złodzieja, żeby go, bo dla poszkodowanego jest jedynym środkiem transportu. Niestety, roweru nie udało się odzyskać.

- Wszyscy odebraliśmy to w sposób jednoznaczny. Za pośrednictwem państwa zwracaliśmy się do tego, kto tej kradzieży dokonał, mając nadzieję, że poruszymy w nim odrobinę sumienia. Sytuacja ta bardzo poruszyła naszych pracowników i spontanicznie zobowiązali się, żeby zorganizować zbiórkę i przywrócić panu Markowi sprzęt w posiadanie. Zło w postaci złodziejstwa zrodziło dobro w postaci reakcji naszych pracowników - mówi Piotr Kowalski, dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Rower udało się odkupić również dzięki pomocy i zaangażowaniu salonu Rodex.

- Jak usłyszeliśmy o całym tym incydencie, to zaraz odpowiedzieliśmy i dołożyliśmy swoją cegiełkę - mówi Szymon Pyrka, współwłaściciej firmy Rodex.

- Bulwersująca sprawa i to nas bardzo poruszyło. Myślę, że zło trzeba zwyciężać dobrem i niech to będzie przykład dla innych firm i instytucji - mówi Sławomir Byzdra z firmy Rodex.

Pan Marek, ofiara kradzieży, nie krył wzruszenia z otrzymania roweru.

Od razu po przekazaniu, pan Marek pojechał wraz z pracownikami pogotowia na policję, żeby oznakować rower.