Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Radom pokłonił się Jezusowi

sobota, 06 stycznia 2018 16:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Ponad 5 tysięcy radomian wzięło udział w siódmym Radomskim Orszaku Trzech Króli. Jak w całej Polsce radomianom przyświecało hasło "Bóg jest dla wszystkich".

Orszak rozpoczęła uroczysta Msza św, której przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik. W swoim słowie przypomniał, że Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem, w którym dziękujemy za objawienie Jezusa dla całego świata. - Każdy z nas na mocy Chrztu św., a szczególnie świadomie przyjętego sakramentu bierzmowania jest zobowiązany do tego, by swoim życiem mówić o Chrystusie. - podkreślił biskup Tomasik:

Po Eucharystii wierni przeszli w barwnym korowodzie. Organizatorzy przygotowali 5000 koron i śpiewników, które rozeszły się w niesamowitym tempie, dopisała pogoda, dopisały nastroje. Dla osób, które wzięły udział w Orszaku Trzech Króli to manifestacja wiary i zjednoczenie ze wszystkimi radomianami:

W radomskim Orszaku udział wzięli zarówno ci młodsi, jak i ci starsi radomianie. Często były to całe rodziny. To cieszy biskupa Henryka Tomasika, który w tej postawie widzi dobre odczytanie Ewangelii:

Jezusowi pokłonili się samorządowcy, parlamentarzyści i radomscy działacze. Prezydent Radomia Radosław Witkowski cieszy się, że z roku na rok frekwencja na Orszaku jest coraz większa:

- Hasło tegorocznego Orszaku "Bóg jest dla wszystkich" doskonale wpisuje się w atmosferę Radomia. Nie dzielimy ludzi na lepszych i gorszych. - mówi ks. Gabriel Marciniak - organizator Orszaku Trzech Króli w Radomiu:

W organizację imprezy włączyli się: radomscy Rycerze Kolumba, młodzież szkolna, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej działające przy Polskim Związku Głuchych czy harcerze. Swoimi strojami orszak uświetnili przedstawiciele Radomskiego Bractwa Strzelców Kurkowych, którego jednym z postulatów jest propagowanie polskich tradycji. Dlatego Alicja Wojciechowska-Iwańczuk na Orszaku pojawiła się w sukni szlacheckiej z przełomu XVII i XVIII wieku:

W rolę św. Józefa po raz kolejny wcielił się Sławomir Adamiec. Jako Maryja zadebiutowała Aleksandra Morgaś. Dla obojga udział w Orszaku to duża radość:

Całości homilii bpa Henryka Tomasika wysłuchać można tutaj: