Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

RADOM

Radom stolicą wolontariatu młodzieży!

niedziela, 04 lutego 2018 15:36 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Ponad pięciuset wolontariuszy z Radomia wzięło udział w 18. Balu Wolontariusza. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem "Serce za serce".

Przy stowarzyszeniu Centrum Młodzieży "Arka" działa ponad tysiąc trzysta wolontariuszy, z blisko czterdziestu szkół. To imponujący wynik, którego nie powstydziłoby się żadne miasto. Młodzi poprzez swoją działalność w wolontariacie pomagają innym, ale także formują siebie, swój system wartości i charakter.  - To aktywizacja lokalnych środowisk na rzecz małych ojczyzn. Wolontariat to metoda wychowawcza dla dzieci i młodzieży. - zaznacza ks. Andrzej Tuszyński - dyrektor Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka":

Wolontariusze przyznają, że dzięki swojej działalności poznają siebie i drugiego człowieka. Przez pomoc słabszym i potrzebującym przełamują bariery, czują się potrzebni, są po prostu szczęśliwi:

 Ewa Mężyk jest opiekunką szkolnego wolontariatu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 32 w Radomiu. Jak mówi, dzieci i młodzież w wolontariacie szukają wspólnoty:

Za zaangażowanie wolontariuszom oraz opiekunom podziękował prezydent Radomia Radosław Witkowski. - Wolontariusz po raz kolejny udowadniają, że Radom jest polką stolicą wolontariatu. - przekonuje:

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się polonezem. Później był jubileuszowy tort i zabawa, do której zachęcał jeden z radomskich zespołów muzycznych.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Biskup Radomski Henryk Tomasik oraz Prezydent Radomia Radosław Witkowski. Medialnie imprezie patronowało Radio Plus Radom.