Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa
Dziś jest: Czwartek, 28 marca 2024

RADOM

Maturzyści szukali uczelni

wtorek, 06 marca 2018 14:33 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Sukces Targów Szkół Wyższych w Radomiu! Tysiące maturzystów mogło zapoznać się z ofertą około 30 placówek.

Uczelnia publiczna czy prywatna? Uniwersytet, politechnika, a może szkoła mundurowa? Przed takimi dylematami stoją co roku maturzyści. Dziś na Targach Szkół Wyższych mogli zapoznać się z ofertami uczelni z całej Polski.

- Udało nam się zgromadzić 23 uczelnie wyższe, ale oprócz tego kilka podmiotów, które świadczą usługi na rzecz maturzystów, czyli na przykład firmy, które pomagają maturzystom studiować za granicą, wypełniają za nich dokumenty, informują o tym, w jaki sposób kredytować się na studiach zagranicznych, ale też podmioty, które pokazują inne ścieżki kariery – policja, czy wojsko – mówi Tomasz Magnowski z Zespołu Szkół Technicznych, organizator targów.

Szeroką ofertę dla maturzystów przygotował Katolicki Uniwersytet Lubelski. To nie tylko przedmioty humanistyczne, ale także ścisłe. Uczelnia oferuje także naukę w różnych językach. Oprócz tego promowane są filologie. Mówi Radosław Wdowski, doktorant i ambasador KUL:

KUL jest również uczelnią otwartą na osoby niepełnosprawne. Chodzi tu nie tylko o przystosowanie uniwersytetu pod względem technicznym, ale także priorytety władz uczelni i zachowanie środowiska akademickiego.

Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna w Radomiu może poszczycić się popularnym kierunkiem, jakim jest zdrowie publiczne. Oferuje również ciekawe specjalizacje, np. gastronomia i dietetyka, czy zarządzanie w służbie zdrowia. Mówi Jadwiga Walczak z EUST:

Ponad 80 kierunków i 150 specjalności ma w swojej ofercie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Na tej uczelni coś dla siebie znajdą też pasjonaci wielu dyscyplin naukowych. Jest możliwość uczęszczania na tzw. „wykłady ogólnouniwersyteckie”, czyli przykładowo student filologii polskiej może chodzić na wykłady z biotechnologii.

Znalazło się też coś dla lubiących bujać w obłokach. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych zaprasza tych, którzy pasjonują się lotnictwem i nie tylko.

A jeśli dla kogoś Polska jest za mała, może wybrać zagraniczne uczelnie. Na pomoc mogą liczyć chętni na studia w Wielkiej Brytanii. – To zupełnie inny system nauczania - tłumaczy Marek Wyrobek:

Maturzyści nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na studia, ale targi z pewnością pomogą im w dokonaniu wyboru:

Targi Szkół Wyższych zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Radomiu. Odbyły się w Strefie G2.