Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

RADOM

Integracja przy pisankach

czwartek, 15 marca 2018 08:39 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Kilkadziesiąt osób - dorosłych i dzieci - wzięło wczoraj udział w warsztatach wielkanocnych, zorganizowanych przez Świetlicę Środowiskową Caritas Pallotyńska.

 

 Uczestnicy poznawali tradycje wielkanocne i dekorowali różnymi metodami pisanki. 

- Święta wielkanocne obfitują w bardzo dużą liczbę tradycji. Pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem będzie, by spotkać się przy takim wspólnym wielkanocnym stole - powiedziała Monika Witkowska, koordynatorka wolontariatu w Caritas Pallotyńskiej.

Monika Surowiecka pokazywała jak zrobić pisanki wstążkowe.

Monika Witkowska instruowała natomiast jak wykonać pisani metodą decoupage.

Roman Świtka, księgowy w radomskiej Caritas Pallotyńskiej zwrócił uwagę na integracyjny i tradycyjny wymiar spotkania. Zauważył, że pomimo uczenia współczesnego pisankarstwa, należy pilnować towarzyszących temu chrześcijańskich treści.

W warsztatach uczestniczył także prezydent Radomia Radosław Witkowski. - Od wielu lat wspieram działalność Caritas Pallotyńskiej. Także kiedy nie byłem jeszcze prezydentem miałem okazję obserwować i współpracować. Dziś jako prezydent tym bardziej wspieram działania. To środowiskowe działania skierowane przede wszystkim do dzieci. Wspólnie działamy, aby uśmiech towarzyszył dzieciom, bo nie ma niczego piękniejszego od uśmiechu dziecka - mówił włodarz miasta.

Przypomnijmy, że w niedzielę 25 marca na Placu Corazziego w Radomiu przeprowadzona będzie licytacja pisanek w ramach akcji „Stwórz pisankę - pomóż dzieciom”, Dochód przeznaczony zostanie na organizację letniego wypoczynku dzieci ze świetlicy, prowadzonej przez Caritas Pallotyńską.