Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

7 lat więzienia dla kierowcy z Mieszka I

czwartek, 19 kwietnia 2018 14:12 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Monika Nowakowska / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

7 lat więzienia i dziesięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów - o taki wyrok wnioskuje prokuratura dla 28-letniego Mateusza D. oskarżonego o spowodowanie w lipcu zeszłego roku na Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęły dwie osoby.

Prokuratura Rejonowa Radom Wschód oskarża Mateusza D. o to, że w dniu 29 lipca 2017 r. na ul. Mieszka I umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Mercedes Benz prowadził pojazd na obszarze zabudowanym z prędkością niedozwoloną wynoszącą około 163 km/h, co uniemożliwiło mu panowanie nad pojazdem, w wyniku czego dojeżdżając do oznakowanego skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi i ulicą Brzustowską, doprowadził do czołowego uderzenia samochodu Mercedes w prawy bok przejeżdżającego przed nim z prędkością 10-12km/h pod kątem prostym z lewej na prawą stronę, samochodu marki Opel Astra w wyniku czego kierujący pojazdem Opel Astra oraz pasażerka doznali wielonarządowych obrażeń ciała, które to obrażenia spowodowały ich zgon.

W czwartek, 19 kwietnia zakończyło się postępowanie dowodowe w sprawie i sąd zamknął przewód sądowy. Prokurator złożył wniosek o uznanie Mateusza D. za winnego i wymierzenie mu kary 7 lat więzienia i zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów na okres dziesięciu lat. - wyjaśnia Beata Galas - rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Wyrok ogłoszony zostanie 2 maja.

Zapraszamy do nas: