Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Maciej S. oskarżony o podwójne zabójstwo

czwartek, 26 kwietnia 2018 10:08 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Prokuratura Okręgowa w Radomiu oskarżyła Macieja S. o podwójne zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu dożywocie.

- Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała akt oskarżenia wobec Macieja S. o to, że w dniu 12 maja 2017 roku w Radomiu działając z zamiarem bezpośrednim i ze szczególnym okrucieństwem poprzez zadanie wielu ciosów nożem pozbawił życia dwie osoby tj. młodą kobietę i jej 16-miesięczne dziecko - mówi Beata Galas, rzecznik radomskiej prokuratury.

Maciejowi S. grozi dożywocie.

Przypomnijmy, do tragedii doszło 12 maja 2017 roku. W jednym z mieszkań przy ul. Paderewskiego w Radomiu znaleziono zwłoki 30-letniej kobiety i jej 1,5-rocznego synka. Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem kobiety i jej syna postawiono 34-letniemu Maciejowi S. Podejrzany i pokrzywdzona żyli w nieformalnym związku. W sądzie natomiast toczyła się sprawa o ustalenie ojcostwa dziecka. W dniu tragedii Maciej S. przyjechał do ofiary, rozmawiali o toczącym się postępowaniu oraz o alimentach, które sąd nałożył na mężczyznę do momentu ustalenia ojcostwa.

Maciej S. w toku postępowania mówił, że "zabił bez powodu". Mężczyzna zadał kobiecie wiele ran w okolice szyi i klatki piersiowej. Nożem zaatakowane zostało również dziecko, na którego szyi stwierdzono kilka ciosów. Mężczyzna przyznał się do winy.

Zapraszamy do nas: