Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

RADOM

Okaż serce Dawidowi

środa, 23 maj 2018 10:09 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Jest po przeszczepie serca, ale czeka go długa rehabilitacja. X LO zaprasza na charytatywny festyn "Konarski dla Dawida". Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację chłopca.

Dawid jest uczniej pierwszej klasy X LO im. Stanisława Konarskiego w Radomiu. Niedawno przeszedł przeszczep serca, jednak do odzyskania pełni zdorwia czeka go jeszcze długa droga. Może jednak liczyć na wsparcie społeczności szkolnej. Uczniowie, ich bliscy i nauczyciele X LO organizują charytatywny festyn, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie Dawida.

W programie imprezy koncerty, występ iluzjonisty, prezentacje uczniów szkoły, trening obwodowy proponowany przez jedną z radomskich siłowni, animacje dla dzieci. Nie zabraknie lodów i domowych ciasteczek, słowem: dla każdego coś miłego.

Pomysłodawczynią imprezy jest Emilia Majewska - uczennica drugiej kalsy X LO, wolontariuszka w SCM Arka, laureatka w konkursie Ośmiu Wspaniałych. W ubiegłym roku zaproponowała podobną imprezę, wtedy dla Julii. Zachęcona powodzeniem zeszłorocznej imprezy postanowiła po raz kolejny wesprzeć potrzebującego kolegę.

Festyn w środę, 30 maja w muszli koncertowej w parku im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu w godzinach od 11.00 do 19.00.

Program imprezy:

  • 11.00 -14.30: X Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia, prezentacje w przerwie festiwalu: Kuba Błędowski, Idol Squad, Bartek Piotrkowski – iluzje Emocja, Animatorzy Imprez, KaZo & SeBon. Uczniowie i absolwenci X LO „Konarskiego”
  • 14.30-15.00: koncerty: Paweł Mosiołek, „Krzemień”
  • 15.00-15.45: „Hipnorytmia”
  • 15.45-16.45: „Ostatni w Raju” - koncert
  • 16.45-17.45: PAJCZI / BOKOTY / TPS ZDR / DACK
  • 18.00-19.00: „Jagoda & Brylant” - koncert

O narodzinach i realizacji pomysłu, osobach zaangażowanych w organizację imprezy i o tym, czy dobro powraca w rozmowie z Weroniką Chochoł opowiedzieli: pomysłowawczyni Emilia Majewska i psycholog szkolny Jacek Mularski: