Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Gwiazdy zaśpiewają dla Stowarzyszenia Budujemy Przystań

poniedziałek, 18 czerwca 2018 11:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Gwiazdy telewizyjnego programu The Voice of Poland wystąpią w radomskiej szkole muzycznej. Będzie to zwieńczenie akcji "Niemożliwe jest możliwe", której pomysłodawcami byli uczniowie klasy 6A Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.

Uczniowie klasy 6A Zespołu Szkół Muzycznych z nauczycielem Tomaszem Molgą prowadzą projekt, w którym włączają się w różne akcje charytatywne. Piszą listy z cytatami do sławnych ludzi, a otrzymane w ten sposób autografy wystawiają na licytacje. Dochód z aukcji trafia do osób potrzebujących. Zwieńczeniem akcji ma być koncert charytatywny zorganizowany przez Zespół Szkół Muzycznych, z którego dochód przeznaczony zostanie na rzecz Stowarzyszenia Budujemy Przystań w Radomiu.

Autografy pod cytatami złożyli m.in. prezydent Andrzej Duda, Marcin Gortat, Małgorzata Kożuchowska, Sławomir czy Wojciech Cejrowski. Natomiast podczas koncertu wystąpią uczestnicy piątej edycji telewizyjnego programu The Voice of Poland: Ola Nizio, Kuba Adamus, Ewelina Bogucka, Filip Rychcik czy Ewelina Zawadzka, a także gwiazda The Voice Kids Nela Zawadzka. W przerwie koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy, a także licytacja lotu szybowcem.

Pieniądze przeznaczone zostaną na stworzenie pracowni dorosłości dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi. - Chcemy tworzyć pracownie, żeby świat po szkole podstawowej nie zamknął się dla nich w czterech ścianach. - mówi Aneta Kalbarczyk ze Stowarzyszenia Budujemy Przystań w Radomiu.

O koncercie, pracowniach oraz tym, że "Niemożliwe jest możliwe" w rozmowie z Weroniką Chochoł opowiedzieli Aneta Kalbarczyk ze Stowarzyszenia Budujemy Przystań i Marek Rybiński z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu:

Koncert "Niemożliwe jest możliwe" odbędzie się we wtorek, 19 czerwca o godz. 18:00 w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły oraz w siedzibie stowarzyszenia przy ulicy ul. Wośnickiej 125c.