Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

RADOM

Coraz bliżej Korony Europy

poniedziałek, 30 lipca 2018 07:51 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Zdobył już 38 gór Korony Europy dla Radomia. Dawid Penkalla wszedł na najwyższy szczyt Rosji - Narodnaję i jest coraz bliżej zakończenia projektu.

Projekt rozpoczął się w 2015 roku i zakłada zdobycie najwyższe szczyty 46 państw Europy, czyli tzw. Koronę Europy. To góry od Mont Blanc (4810 m n.p.m.) do Monte Vaticano (75 m n.p.m.). Na każdy szczyt Dawid Penkalla wchodzi z flagą Radomia.

- Założenie jest takie, żeby wejść na najwyższe szczyty państw europejskich. Wiemy, że tych państw troszeczkę jest. Jest 47 krajów, ale 46 szczytów, bo Albania i Macedonia mają wspólny szczyt - wyjaśnia Dawid Penkalla.

26 lipca radomianin zdobył górę Narodnaja (1895 m n.p.m.), czyli najwyższy szczyt Rosji.

- Pokochałem Ural jest DZIKI I PIĘKNY. By dostać się pod górę potrzebowaliśmy 4 dni. 2 loty samolotem, wynajęta taksówka, pociąg sypialny i w końcu wielki terenowy Ural. Samochód, który zawstydził by wszystkie samochody terenowe. Jeździ, pływa. Ural jest kosmiczny. Dziki. Tu nie ma zasięgu. Jest dzicz i natura. Tu jest prawdziwy surwiwal. Całość nie do opowiedzenia. Nie ma nic uregulowanego. Jesteś tylko Ty i to co potrafisz. Nie potrafisz - giniesz. Ural nie wybacza. Popełnisz błąd i jest to Twoja ostatnia pomyłka - pisze Dawid Penkalla na swoim profilu na Facebooku.

Do końca projektu pozostało jeszcze 8 gór. To m.in. najwyższy szczyt Europy, czyli Mont Blanc (4810 m n.p.m.) oraz Dufourspitze, najwyższy szczyt Szwajcarii, położony na wysokości 4634 m n. p. m.