Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

RADOM

Dziecko w pralce. Są zatrzymania

poniedziałek, 20 sierpnia 2018 16:30 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Obaj zatrzymani mężczyźni są zamieszani w głośną sprawę umieszczenia dwuletniego dziecka do pralki automatycznej i filmowanie całego zajścia.

Kilka miesięcy temu zamknęli dziecko w pralce, a nagranie z tego zdarzenia wrzucono do sieci. Sprawcom tego bulwersującego zdarzenia Prokuratura Rejonowa w Radomiu postawiła zarzuty. Usłyszało je dwóch mężczyzn. Prokuratur skierowała również do sądu wniosek o areszt dla obu podejrzanych.

O sprawie kilka dni temu internauci poinformowali policję. Matka dziecka wyjaśniła policjantom, że film mógł powstać kilka miesięcy wcześniej, kiedy była w pracy, a w tym czasie jej syn został pod opieką znajomych.

W sobotę i niedzielę mężczyźni byli przesłuchiwani w Prokuraturze Rejonowej Radom-Zachód. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

- Jeden z nich, to Adam B. lat 18, a drugi Tomasz K. lat 22. Przedstawiliśmy im zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad dzieckiem Kacprem D. Mężczyźni ci mieli umieścić dziecko w pralce automatycznej i przetrzymywać je tam. Ponadto dziecku był wkładany papieros do ust, a całe te zdarzenie było rejestrowane, a to nagranie zostało potem umieszczone w Internecie - mówi Mirosław Wachnik, Prokurator Okręgowy w Radomiu.