Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Pogotowie kupuje nowe ambulanse

wtorek, 28 sierpnia 2018 12:10 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego ma się wzbogacić o 3 nowe ambulanse - wczoraj ogłoszony został przetarg na ich zakup.

Na wyposażeniu radomskiego pogotowia jest obecnie 24 ambulanse. Sprzęt, jakim dysponuje pogotowie jest mocno eksploatowany. Najstarszy z nich jeździ już od 18 lat.

- Każdy z zespołów stacjonujących w centrum Radomia, podczas dyżuru wyjeżdża do potrzebujących około 12-13 razy. Dlatego musimy dbać o to, by odnawiać ten tabor. Stąd decyzja o zakupie trzech karetek, na co mamy zabezpieczone pieniądze w budżecie miasta – mówi prezydent Radosław Witkowski:

Władze miasta i dyrekcja Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zabiegają u wojewody i w Kancelarii Premiera o pieniądze na zakup kolejnych karetek. – Wniosek o przyznanie dofinansowania złożyliśmy u wojewody już na początku kwietnia. Planowaliśmy, że jednocześnie ogłosimy przetarg na zakup siedmiu ambulansów. Jednak nie możemy już dłużej czekać. Ogłosiliśmy więc przetarg na zakup trzech karetek. Jednocześnie wciąż liczymy na dofinansowanie zakupu kolejnych, bo potrzeby radomskiego pogotowia są bardzo duże – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Trzy karetki, które w najbliższym czasie kupi Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego mają być wyposażone w niezbędny sprzęt. – Chcemy, by w każdej z nich znalazło się m.in. urządzenie do automatycznego masażu serca. Na razie mamy cztery takie aparaty. Teraz pojawią się trzy kolejne. To sprzęt, który zdecydowanie ułatwia pracę ratownikom, a jednocześnie w tych najtrudniejszych sytuacjach zwiększa szansę na skuteczną pomoc - mówi dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Piotr Kowalski:

Flota Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego obsługuje Radom i powiat radomski. Cały rejon operacyjny zabezpiecza w sumie 34 karetki:

 W ciągu miesiąca dyspozytorzy odbierają ponad 8,5 tysiąca telefonów, z czego ok. 200 realizowanych jest w ciągu doby.

Przypomijmy, w 2015 roku Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego wzbogaciła się o 1 ambulans, w 2016 roku o 2 i w 2017 o kolejne 2 ambulanse.